sekretkoloru

Praktyczne pomysły i porady,pozwalające na to,by kolor ścian,mebli i dodatków stał się naszym sprzymierzeńcem.Kolor jest kluczowym elementem wystroju wnętrza.Wpływa nie tylko na sposób postrzegania przestrzeni,ale również na relacje między pomieszczeniem a znajdującymi się w nim przedmiotami.

Wpisy otagowane „biel”

 • czwartek, 21 listopada 2013
  • Biel

   Biel oznacza absolutną czystość,ale niesie zagrożenie straszliwej izolacji.Całkiem biała przestrzeń jest równie przerażająca jak przestrzeń całkowicie czarna.Mieszkanie w białym otoczeniu zapewnia  przestrzeń do rozwoju, ale nie jest to barwa pobudzająca do działania.Jeśli więc potrzebujesz czasu i przestrzeni na to, by przemyśleć swe życie - biel da ci poczucie wolności i otwarcia.Ludzie,którzy lubią biel,często poszukują sposobów na wewnętrzne oczyszczenie,chcą uporządkować swoje emocje,myśli i duszę.

   Przez wiele lat białe ściany uznawano za nowoczesne,pozwalające każdemu odcisnąć swoje piętno na danym wnętrzu. Niestety,często zastosowanie bieli niesie odwrotne skutki,gdyż kolor ten może tłumić indywidualność i utrudniać podejmowanie decyzji.Biel stała się kolorem popularnym w czasach,kiedy ludzie obsesyjnie zaczęli dbać o czystość i higienę.

   Obecnie biel nadal można stosować w dekoracji wnętrz.Kolor ten może mieć nieskończoną liczbę odcieni i wcale nie musi być barwą sterylną.W końcu w świecie przyrody biel ma wiele delikatnych odcieni.Eskimosi żyjący w otoczeniu bieli mają w swoim jezyku kilka słów na opisanie różnych tonacji tej barwy.Istnieją ciepłe odcienie z domieszką koloru brzoskwiniowego i żółtego,odcienie różowe i niebieskie.Błyszcząca,sterylna biel znakomicie działa jako kontrast dla innych kolorów, dobrze wygląda na drzwiach  i elementach drewnianych w pokoju,w którym ściany pomalowane są na inny kolor.

   Pamiętaj,że nadmiar bieli prowadzi do uczucia samotności,a odcień niebieskawy daje wrażenie nieprzyjemnego chłodu.Jeśli wiec stosujesz we wnętrzu biel,dodaj kilka innych barw.

   Istnieje wiele odcieni bieli,białe cieple dają wrażenie mniejszej alienacji niż czysta biel.Kolor ten z domieszką jakieś innej barwy da wrażenie ciepła, zachowując efekt świeżości.  

    

    

    

    

    

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Biel”
   Tagi:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   czwartek, 21 listopada 2013 18:01
 • piątek, 07 grudnia 2012
  • W blasku srebra

   Już czas zaprosić do domu bożonarodzeniowe dekoracje.Lśniące uroczyście srebrem i śnieżną bielą wprowadzają nas w magiczną atmosferę najbardziej rodzinnych świąt w  roku. Srebrny kolor sprawia, że zwyczajne meble i dodatki zmieniają się w przyciągające wzrok luksusowe przedmioty.W takiej postaci odnajdą się i w nowoczesnych, i w stylizowanych wnętrzach. Wprawdzie srebrna barwa dobrze komponuje się z wieloma kolorami,ale ja lubię ją z jasnymi odcieniami szarości i odrobiną bieli.Dzięki temu nieco przygasza jej mocny metaliczny blask.Samodzielnie wykonana ozdoba jest bezcenna i cieszy podwójnie.Warto więc wcielić się w rolę stylisty i zaaranżować kilka świątecznych kącików.

    

    

    

    

    

    

    

    

    

   Uroczyście przystrojony stół i choinka to przecież nie wszystko.Niech cały dom,już od progu,przywdzieje paradne szaty.Niech rozbłyśnie klejnotami ze srebra i kryształu,niech oplotą go mgiełką najcieńsze muśliny.Już od komika promieniuje przyjemne ciepło,igrają wesołe płomyki świec i pachnie jedliną.Magiczny nastrój już od progu.

    

    

     

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   piątek, 07 grudnia 2012 15:52
 • wtorek, 17 lipca 2012

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

 • Ulubione

Kanał informacyjny