sekretkoloru

Praktyczne pomysły i porady,pozwalające na to,by kolor ścian,mebli i dodatków stał się naszym sprzymierzeńcem.Kolor jest kluczowym elementem wystroju wnętrza.Wpływa nie tylko na sposób postrzegania przestrzeni,ale również na relacje między pomieszczeniem a znajdującymi się w nim przedmiotami.

kolor srebny

 • poniedziałek, 22 lipca 2013
  • Kolor srebny

    

    

   Srebrny kolor sprawia,że zwyczajne meble i dodatki zmieniają się w przyciągające wzrok luksusowe przedmioty.W takiej postaci odnajdą się i w nowoczesnych, i w stylizowanych wnętrzach.

   Srebro równoważy i harmonizuje.Jest związane z księżycem,symbolizuje zmianę,naukę i kobiecość.  

   Ponieważ srebro odwiecznie kojarzy się z księżycem,to w takim razie ma ono również wiele wspólnego z nadzieją,mądrością oraz elokwencją.Jest takie powiedzenie: " Mowa jest srebrem, milczenie - złotem"Natomiast ktoś,komu nadaje się miano "żywego srebra",jest dynamiczną, entuzjastyczną osobą.SREBRNY GLOB to inaczej Księżyc - naturalny satelita ziemi.

   Srebro niekiedy budzi negatywne skojarzenia,dlatego że z "trzydzieści srebrników" zdradzono Jezusa Chrystusa.

   Srebro,tak jak wszystkie metaliczne barwy,wygląda naprawdę znakomicie na tle dekoracyjnych ornamentów sprzed lat oraz w towarzystwie mebli i innych przedmiotów o bogatych formach.Dodaje aranżacji jeszcze więcej splendoru,podkreśla jej pałacowy styl.

    

    

    

   Ornament dobrze komponujący się ze srebrną barwą to liście i kwiaty akantu oraz wici roślinne - popularne szczególnie w okresie baroku.Stwarza to aranżacje o pałacowym charakterze,ale nie przytłaczającą bogactwem.

    

    

    

   Szary kolor z metalicznym połyskiem ożywia wystrój nowoczesnego wnętrza i je dekoruje.

    

    

   Srebrna barwa dobrze komponuje się z wieloma kolorami.Połączona z odcieniami szarości i  odrobiną bieli , przygasza mocny metaliczny  srebrny blask .

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 22 lipca 2013 10:43

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

 • Ulubione

Kanał informacyjny