sekretkoloru

Praktyczne pomysły i porady,pozwalające na to,by kolor ścian,mebli i dodatków stał się naszym sprzymierzeńcem.Kolor jest kluczowym elementem wystroju wnętrza.Wpływa nie tylko na sposób postrzegania przestrzeni,ale również na relacje między pomieszczeniem a znajdującymi się w nim przedmiotami.

zarządzanie barwą

 • poniedziałek, 23 września 2013
  • Wizualne sztuczki

   Dzięki odpowiednio dobranej barwie można ukryć większość wad każdego pokoju: powiększyć go,podwyższyć lub obniżyć.

   Kolory sprytnie tuszują wszelkie niedoskonałości.

    

    

   Dzięki temu,że ściany i boki podestów pomalowane są na jasny seledynowy kolor schody wydają się szersze,niż są w rzeczywistości.Deski na stopniach zwiększają poczucie bezpieczeństwa.

    

    

    

   To wnętrze wydałoby się bardzo ponure,gdyby nie zielona ściana.Rozjaśnia przestrzeń i tworzy ciekawe połączenie z ciemną szarością.

    

    

   Ciemny pokój wydaje się ponury i ciasny.Zastosuj w nim kolory optycznie powiększające,czyli tonacje żółtego,jasny pomarańczowy,jasne błękity,biele i beże,a z zieleni - jasny seledyn.Drzwi oraz sufit pomaluj białą świetlistą farbą.

    

    

   Gdy wnętrze jest długie i wąskie jak przedział kolejowy - dłuższe ściany pomaluj na jasny chłodny kolor,a krótsze na ciepły,intensywny.Od razu pokój wyda się krótszy i szerszy.Nieprzytulne,zbyt wysokie pomieszczenie obniżysz,malując sufit o ton ciemniejszym kolorem niż ściany.

    

    

   W niskim wnętrzu czujesz się tak,jakby sufit opadł ci na głowę.Pomaluj go na bardzo jasny kolor.Ten sam kolor nanieś na pięciocentymetrowy pasek ściany( tuż pod sufit). Od razu wnętrze wyda się wyższe.Podwyższą go też pionowe pasy na ścianach.

    

    

   Pokój wydaje ci się szeroki.Wybierz intensywne i ciemne barwy: granatową,bordową,ciemnozieloną - one pomniejszają optycznie wnętrze.Jeśli chcesz,aby było ono przytulniejsze,zastosuj cieple kolory,np odcienie żółtego,pomarańczowego.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 23 września 2013 18:40
 • czwartek, 15 sierpnia 2013
  • Kamień

   Największą zaletą kamieni jest bogactwo kolorów,wzorów faktur,które sprawia,że można je dopasować do stylistyki różnych pomieszczeń.Ściany obłożone kamieniem są trwałe,solidne i prezentują się niezwykle dostojnie.

   GRANIT

   Jest niezwykle wytrzymały i trwały,dzięki czemu wykonane z niego elementy służą bardzo długo.Jest nienasiąkliwy,wiec można go stosować w pomieszczeniach wilgotnych.

   Ma bogatą kolorystykę - białoróżowy,jasne szarości,żółć,zieleń,czerwień,czerń.

    

    

   MARMUR

   Jest mniej odporny niż granit- ściera się,matowieje,mogą się na nim pojawiać drobne rysy. 

   Występuje w kolorach białym,szarym,beżowym, brązowym,  żółtym,  zielonym, czerwonym, różowym,czarnym.

    


    

   PIASKOWIEC

   Zaraz po wydobyciu jest miękki i łatwy w obróbce,po wyschnięciu twardnieje,mogą się na nim pojawić drobne rysy.

   Można go spotkać w kolorach białym,kremowym,czerwonym,jasnym różu,jasnym szarym,szaro- kremowym,czerwono brązowym,szaro- niebieskim,szarozielonym.

    

    

   ŁUPEK

   Ma migoczącą powierzchnię z powodu zawartości kryształów miki i krzemionki.Może być szlifowany i polerowany.Jest nienasiąkliwy i odporny na ścieranie.

   Kolor łupku zależy od kompozycji mineralogicznej- może być na przykład czarno- rudo -szary albo szaro - zielono- beżowy.

    

    

   TRAWERTYN

   Jest bardzo porowaty.Pory wypełnia się żywicą,przezroczystym silikonem lub masą kamieniarską.

   Kolory trawertynu - od białego,przez beżowe,żółte,czerwone, do ciemnego brązu.

    

    

   WAPIEŃ

   W zależności od złoża może mieć bogaty rysunek struktur mineralnych lub jednolity kolor,być zbity albo miękki.Miękkie są nasiąkliwe.

   Wapienie występują w ciepłej gamie kolorystycznej od jasnych beżów do brązów.

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   czwartek, 15 sierpnia 2013 10:33
 • czwartek, 04 lipca 2013
  • Farby

    

   Zniszczony stół,szafka niepasująca do nowego wystroju wnętrza czy niemodne kafelki nie są już problemem.Dzięki nowoczesnym farbom szybko i tanio uatrakcyjnimy ich wygląd.

   Twardą odporną farbę na bazie żywicy akrylowej możne malować nawet szkło i kafelki ( tu pomalowano nią płytki na ścianach i poduszkach) Najpierw trzeba je lekko zmatowić i nanieść farby do śliskiego podłoża.

   Farba dyspersyjna do płytek ceramicznych

    

   Nowoczesne emalie akrylowe,które zabarwia się w mieszkaniu na dowolny kolor,nadają się do malowania niemal każdego podłoża.Dobrze kryją,tworząc trwałą powłokę,którą można myć.

   Emalia akrylowa do drewna

    

   Szafka pomalowana akrylową farbą z zawartością żywic uretanowych wygląda jak nowy mebel pokryty laminatem.Farba ta daje gładką,twardą powłokę,odporną na zarysowania,a nawet na uderzenia.Dobrze trzyma się podłoża.Można nią malować także metal.

   Farba melaminowa do drewna i laminatu

    

   Do niedawna płyty te malowano emaliami ftalowymi.Tutaj panele laminowane na suficie pomalowano nowoczesną emalią akrylową,która charakteryzuje się jeszcze większą przyczepnością do podłoża,a w dodatki wydziela nikły zapach.

   Emalia do płyt laminowanych

    

   Po ścianie pokrytej lateksową farbą tablicową można rysować i pisać kredą.Tutaj użyto czarnej,ale wybór kolorów jest znacznie większy.Farba nadaje się także do malowania drewna,ceramiki itp.Jest bezpieczna dla dzieci.

   Farba tablicowa

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   czwartek, 04 lipca 2013 09:50

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

 • Ulubione

Kanał informacyjny