sekretkoloru

Praktyczne pomysły i porady,pozwalające na to,by kolor ścian,mebli i dodatków stał się naszym sprzymierzeńcem.Kolor jest kluczowym elementem wystroju wnętrza.Wpływa nie tylko na sposób postrzegania przestrzeni,ale również na relacje między pomieszczeniem a znajdującymi się w nim przedmiotami.

Łazienka

 • piątek, 19 lipca 2013
  • Kamień,łupek i marmur

    

   Posadzki z naturalnego kamienia są trwałe,niepowtarzalne i piękne.

   Kamień przez wiele lat był niedoceniany jako materiał służący do wykańczania wnętrz - powszechnie kojarzony był z monumentalnymi budowlami, a także z nagrobkami.

   Łupek i kamień mają różne odcienie szarości i błękitu.Jak wskazuje kolor są zimne w dotyku.Podłoga łupkowa najlepiej sprawdza się w gorącym klimacie należy lub w nasłonecznionym,jasnym pokoju.W zimnym klimacie należy zestawić kamień lub łupek ze ścianami w kolorze czerwieni lub ochry, a na podłogę kłaść kolorowe chodniki.

   Większość osób uznaje marmurową podłogę w łazience za oznakę luksusu.Niestety,często zapominamy,ze jest to materiał,którego jest na świecie coraz mniej,a wciąż rosnące zapotrzebowanie prowadzi do niszczenia pięknych wzgórz i krajobrazów.Stosujcie marmur z umiarem,tylko tam gdzie możecie docenić jego piękno i blask.Marmur to materiał bardzo delikatny i chłonny,wystawiony przez długi czas na działanie wilgoci może ulec zniszczeniu.

   Marmury charakteryzują się delikatnymi i łagodnymi barwami.Sprawdzają się jako okładziny ścienne i posadzki w łazienkach i innych pomieszczeniach o mniejszym natężeniu ruchu.

   Granity charakteryzują się dużą trwałością oraz mniejszą nasiąkliwością od marmurów.

   Łupek kwarcowy charakteryzuje się nierówną płaszczyzną, dzięki temu sprawdza się w pomieszczeniach,w których posadzka powinna być antypoślizgowa, a także w garażu.

   Podłoga z kamienia naturalnego jest trwała i estetyczna,sprawdza się na ogrzewaniu podłogowym, latem daje przyjemny chłód.Należy uważać by, na kamiennej podłodze nie pozostawały zbyt długo plamy z wina,barszczu,oleju i innych substancji podobnych,ponieważ mogą spowodować trudne lub niemożliwe do usunięcia zaplamienia.

   Kamienna podłoga po jakimś czasie użytkowania może się porysować lub zmatowić.W takim przypadku należy ponownie przeprowadzić polerowanie.

    

    

    

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   piątek, 19 lipca 2013 16:24

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

 • Ulubione

Kanał informacyjny