sekretkoloru

Praktyczne pomysły i porady,pozwalające na to,by kolor ścian,mebli i dodatków stał się naszym sprzymierzeńcem.Kolor jest kluczowym elementem wystroju wnętrza.Wpływa nie tylko na sposób postrzegania przestrzeni,ale również na relacje między pomieszczeniem a znajdującymi się w nim przedmiotami.

Kolor czarny

 • czwartek, 08 sierpnia 2013
  • Sypialnie mężczyzn

   Czarne sypialnie i łazienki są niezwykle modne,szczególnie w kawalerkach.Można bez trudu zasnąć w czarnym pokoju,ale przebudzenie w sypialni,która nie odbija w ogóle światła wpływa bez wątpienia na poziom energii w organizmie.Kolor czarny symbolizuje odrzucenie  i strach,oznacza brak akceptacji dla świata.Ludzie,którzy czują pociąg do czerni,to często osoby,które potrzebują stymulacji,powietrza,światła koloru.Potrzebują miłości,podpory i zrozumienia,ale ukrywają się pod czarną zasłoną.Wprowadzenie kolorów do wnętrz to pierwszy krok na drodze do rozwoju ich osobowości.

   Wiele osób lubiących czerń niechętnie zmienia upodobania.Najlepszą metodą jest wprowadzenie niewielkich akcentów kolorystycznych.Po jakimś czasie energia kolorów emitowana z tych przedmiotów zmieni równowagę energii w organizmie danej osoby i stopniowo zacznie ona odczuwać potrzebę innych barw.

    

    

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   czwartek, 08 sierpnia 2013 08:28
 • poniedziałek, 27 maja 2013
  • Szalone lata 60.

    Estetyka lat 60.zawojowała współczesną wrażliwość.Widać to na każdym kroku,także w najnowszych kolekcjach szklanych naczyń.Kolorowe kieliszki,pucharki i szklanki przeżywają renesans.Znów w cudowny sposób ożywią stół,udekorują gzyms nad kominkiem lub przeszklony kredens.

   Kolor zaklęty w szkle.

    

    

    

   Szalone lata 60 powracają w wystroju.Przedmioty kipią soczystymi kolorami,zaskakująca formą i geometrycznymi wzorami.

    

    

   Biało- czerwone kubki termiczne.Dwie warstwy porcelany są idealnym izolatorem cieplnym,dzięki temu napój długo pozostaje gorący.

    

    

   Zegar ścienny pop- art. O prostej linii wzorniczej,z oryginalną tarczą.

    

    

   Elegancki design.Piękna czerwona lodówka.

    

    

   Czerwone podkładki z miękkiego filcu w soczystej barwie,pięknie prezentuje się na stole.

    

    

    

   Srebrne radio w stylu retro.

    

    

   Biała stylowa szafeczka.Jej atuty to charakterystyczny wygląd i wyjątkowa mobilność.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 27 maja 2013 09:15
 • czwartek, 25 kwietnia 2013
  • Czarne wnętrza

   Nie ulega wątpliwości,że jednym z kolorów,którym przypisywany jest najsilniejszy wpływ na psychikę jest czerń,kojarzona tradycyjnie ze wszystkim co negatywne.Jednak dopiero jej nadmiar stworzy w domu takie wrażenie.Stosowany z umiarem kolor czarny jest synonimem wytworności,elegancji i nowoczesności.

   Ogólnie rzecz biorąc,czerń i inne ciemne kolory mogą robić duże wrażenie w odpowiednich wnętrzach,w których jest dużo naturalnego światła lub umiejętnie zaprojektowane sztuczne oświetlenie.Czerń częściej jest używana do mebli,detali ozdobnych i akcesoriów niż do ścian.Niemniej,ściana pomalowana lub wytapetowana na czarno przyciąga wzrok i można ją ozdobić obrazkami,przełamując głębie koloru.

   Czarny dobrze się komponuje z białym,żółtym i jasnymi kolorami,przez co pozwala skutecznie osiągać odważne,teatralne efekty.

   Czerń i biel to odwieczni jin i jang.Od zawsze się przyciągają, a jednocześnie stanowią kwintesencję kontrastu. Użycie czerni i bieli w wystroju to klasyczna metoda urządzania wnętrz.Umiejętne podejście pozwala po mistrzowsku zharmonizować elementy jasne i ciemne.To połączenie przyniosło spektakularne efekty w wielu projektach,a jego atrakcyjność pozostaje ponadczasowa.

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   czwartek, 25 kwietnia 2013 13:46

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

 • Ulubione

Kanał informacyjny