sekretkoloru

Praktyczne pomysły i porady,pozwalające na to,by kolor ścian,mebli i dodatków stał się naszym sprzymierzeńcem.Kolor jest kluczowym elementem wystroju wnętrza.Wpływa nie tylko na sposób postrzegania przestrzeni,ale również na relacje między pomieszczeniem a znajdującymi się w nim przedmiotami.

Kolor brązowy

 • czwartek, 29 sierpnia 2013
  • Paleta przytulna

   W pomieszczeniach ,gdzie kolory mają poprawiać samopoczucie,zastosuj jesienne odcienie - rdzawy brązowy,glinę,ochrę, terakotę i bogatą zieleń jodeł.Barwy ziemi wprowadzają do wnętrza ciepło.Połącz je z delikatnymi fioletami,jak blady wrzos i jasna szałwiową zielenią,uwzględnij też naturalne beże,odcienie słomy i lnu.Paletę wzbogacają odmiany czerwieni,na przykład odcień buraczany i bordo.Przytulne kolory harmonizują ze sobą,jeśli zastosujemy te same wartości tonalne.Mają charakter ponadczasowy,dlatego świetnie nadają się do zabytkowych wnętrz. Często występują na ciepłych tkaninach o wyraźnej fakturze - wełnach, aksamitach , filcach, tkaninach tłoczonych i ciężkich naturalnych płótnach.

    

    

    

    

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   czwartek, 29 sierpnia 2013 18:50
 • czwartek, 27 czerwca 2013
  • Podłogi

   W domach podłoga zajęła miejsce ziemi,po której stąpamy.Podłoga jest zatem elementem niezwykle istotnym,przekazuje niezwykle energię ziemi i pomaga budować wewnętrzną siłę człowieka.Najlepszymi kolorami podłogi są barwy nawiązujące do odcieni ziemi.Jasne kolory wzmagają uczucie izolacji od ziemi,sprawiają, że czujemy się tak, jakbyśmy chodzili zawieszeni w powietrzu.

   Wiele osób decyduje się na podłogi syntetyczne,ale obecnie na rynku dostępnych jest również wiele wariantów wykonanych z tworzyw naturalnych. Drewno,kamień i glina to elementy przekazujące energię ziemi.Chodząc po takiej podłodze na bosaka pobudzamy działanie niezwykle wrażliwej części naszego ciała - działanie stóp.Niektóre naturalne tworzywa,takie jak drewno lub wełna są cieple w dotyku,inne takie jak kamień lub kafle,działają chłodząco. Dzięki nim wewnętrzne środowisko naszego domu pozbawione będzie elementów toksycznych.Naturalny kolor tworzyw pasuje do każdego wnętrza i typu dekoracji.

    

    

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   czwartek, 27 czerwca 2013 10:58
 • czwartek, 17 maja 2012
  • Kolor w bibliotece

   kolorowe półki

    

   Myślę,że kolory robią wrażenie na każdym z nas,a barwa wraz z fakturą pomaga zmienić świat w piękne fascynujące miejsce do życia.Przykład na zdjęciu,regały w bibliotece wznoszą się  na całą wysokość pomieszczenia a dzięki kolorowi to miejsce przyciąga.  

   Kolor to luksus zdobyty stosunkowo niedawno.Jeszcze sto lat temu był zarezerwowany tylko dla bogatych warstw społecznych,nie mieliśmy jeszcze kolorowej telewizji,barwnych i lśniących czasopism oraz książek, żadnych plastików i tylko ograniczony wybór barwników do farbowania tkanin.Dla większości ludzi świat był po prostu grą odcieni szarości.

    

    

   Książki są jak towarzystwo,które człowiek sobie sam dobiera - mawiał Monteskiusz

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   czwartek, 17 maja 2012 14:43

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

 • Ulubione

Kanał informacyjny