sekretkoloru

Praktyczne pomysły i porady,pozwalające na to,by kolor ścian,mebli i dodatków stał się naszym sprzymierzeńcem.Kolor jest kluczowym elementem wystroju wnętrza.Wpływa nie tylko na sposób postrzegania przestrzeni,ale również na relacje między pomieszczeniem a znajdującymi się w nim przedmiotami.

Kolor żółty

 • poniedziałek, 26 sierpnia 2013
  • Paleta słoneczna

   Jeśli lubisz ciepłe,wesołe kolory,wybierz paletę słoneczną. Wszystkie odmiany żółcieni,od najbledszego pierwiosnka do najciemniejszego żółtka, żółć połączona z bielą i najdelikatniejszymi odcieniami kremowymi,kobaltowymi,kobaltowym błękitem i szałwiową zielenią dają wrażenie jasnego wypełnionego słońcem wnętrza nawet w najbardziej ponury dzień.Zastosowanie mocniejszych odcieni z palety ożywia schemat.Bledszych kolorów,takich jak piaskowa żółć lub zieleń jabłek,możesz użyć w dużych ilościach. Wprowadź akcenty kolorystyczne, wybierając jaśniejsze  odcienie na koce,wazony,szklanki lub wykończenia poduszek.Słoneczne barwy wspaniale wyglądają na tkaninach w kratkę,paski i we wzory kwiatowe.W połączeniu tworzą one cudowny zestaw.

    

    

    

     

    

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 26 sierpnia 2013 06:38
 • poniedziałek, 29 lipca 2013
  • Kolor żółty

   Żółty,podobnie jak słońce wzbudza optymizm,więc to najlepszy  wybór,jeśli chcesz rozweselić wnętrze.

   Blada żółć i żółte światło żarówek wolframowych rozświetlają przestrzenie i nadają im ciepły charakter.

   Kolor żółty przysparza czasem kłopotów,ponieważ automatycznie przyciąga uwagę,więc często najlepszym wyjściem jest połączenie go z bielą lub kolorami neutralnymi,żeby osłabić jego efekt oraz z odcieniami niebieskiego i zieleni,by go zrównoważyć.

   Barwę żółtą,używaną w wystroju,można podzielić na cztery duże rodziny.

   • Cytrynowe żółcienie są jasne i lekkie,tworząc radosne wnętrza pełne energii i młodzieńczości.
   • Ochry i odcienie złamanej bieli,również świetliste,choć bardziej wyciszone,pozwalają uzyskać spokojne wnętrza,mniej radosne i energetyczne,ale czyste,uporządkowane a nawet dające wrażenie przepychu.
   • Żółcienie w odcienie żółtka jajka mają w swoim składzie odrobinę czerwieni,przez co są jeszcze cieplejsze i bardziej energetyczne.Te żywe odcienie przyciągają uwagę jak magnes,więc należy je łączyć z równie żywymi kolorami.Pomarańczowy z dużą dawką czerwieni w swoim składzie nadaje pomieszczeniom ciepłą,tropikalną atmosferę.
   • Odcienie złota,miedzi i brązu wprowadzają element wysokiej jakości,klasy,a nawet luksusu do przestrzeni,które ozdabiają.Należy używać je ostrożnie i z umiarem,w innym wypadku mogą z ciepłych zmienić się w wulgarne. 

    

    

    

    

    

   Łączenie żółci i bieli nie jest trudne.Biały pomaga podkreślić ciepło żółci,tłumiąc nieco jego intensywność.

    

    

    

   Żółty jest jedną z barw podstawowych;dopełnia go fiolet i jest najjaśniejszym kolorem spektrum.

   Symbolizuje ciepło,energię ,radość,inteligencję i szczęście.

   W naturze można go znaleźć między innymi w słońcu,słonecznikach,żonkilach,jesiennych liściach,owocach,złocie.

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 29 lipca 2013 17:05
 • poniedziałek, 15 kwietnia 2013
  • Dojrzała kukurydza

   Nasycone żółcienie tworzą ciepłe otoczenie.

   Tonacje dojrzałej kukurydzy przywołują nastrój letnich dni i ciepłych wieczorów.Takie naturalne barwy są doskonałe do wiejskich domów,domków letniskowych i starych budynków.Żółcienie świetnie wyglądają też na zewnętrznych ścianach domu.

    

    

    

    

   To kolory odpowiednie do przytulnej kuchni lub oranżerii.Żółte barwy o ciepłym pomarańczowym odcieniu nadają wnętrzu miękkość i stwarzają atmosferę komfortu.

    

    

    

    Ciemna leśna zieleń(2) to klasyczna barwa dobrze komponująca się z tonami ochry. Wybierając meble do tego wnętrza pomyślcie o starych samochodach wyścigowych z siedzeniami obitymi skórą w kolorze kukurydzy(3).Barwa leśnej zieleni znakomicie pasuje do tradycyjnego wiejskiego pieca.Żółtko jaja(4) i imbir(5) to wspaniałe kolory kojarzące się z gotowaniem.Dobrze będą wyglądały w kuchni jako naturalna i praktyczna kolorystyka wybranych akcesoriów.  

    


   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 15 kwietnia 2013 08:58

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

 • Ulubione

Kanał informacyjny