sekretkoloru

Praktyczne pomysły i porady,pozwalające na to,by kolor ścian,mebli i dodatków stał się naszym sprzymierzeńcem.Kolor jest kluczowym elementem wystroju wnętrza.Wpływa nie tylko na sposób postrzegania przestrzeni,ale również na relacje między pomieszczeniem a znajdującymi się w nim przedmiotami.

Kolor różowy

 • czwartek, 05 września 2013
  • Paleta romantyczna

   Chcąc określić tę paletę jednym słowem,można powiedzieć róż: wschodów słońca,kwiatów i truskawek ze śmietaną.Różowi zwykle towarzyszy zieleń w rozmaitych odcieniach, przypominając o letnich ogrodach,gdzie znajdziemy inne ładne kolory,takie jak żółty i brzoskwiniowy.Gorące róże można zastosować do stworzenia dekadenckiej atmosfery,natomiast inne odcienie przeniosą nas do spokojniejszej epoki - pomyśl o bawełnie w roślinne wzory,paskach w stylu regencji lub perkalach pokrytych kwiatami róży.Zestaw je z maślanymi żółciami,delikatnymi zieleniami i mlecznymi bielami,by uzyskać romantyczny wygląd,który idealnie pasuje zarówno do sypialni,jak i pokoju śniadaniowego,salonu czy łazienki.Wzory kwiatowe zawsze powinny być wyraźnie obecne,ponieważ symbolizują przytulną atmosferę typową dla palety romantycznej.

    

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   czwartek, 05 września 2013 09:20
 • wtorek, 16 lipca 2013
  • Barwy szczęścia

   Pastele...Na pozór wszystkie wydaja się działać na nas podobnie.Nic dziwnego zwykle  kojarzą nam się z wiosną i latem,a ich najprostsze odniesienia znajdujemy w naturze.To drzewa i kwiaty,piasek,morze i słońce - czyli radość i pogoda.Jednak każdy z pastelowych kolorów ma swe ukryte oblicze.

   Błękit uspokaja i harmonizuje a ponieważ jest kolorem chłodnym,powiększa optycznie przestrzeń. Świetnie zda egzamin w silnie nasłonecznionym salonie, czyniąc atmosferę bardziej " rześką"Zdecydowanie nie polecam melancholikom.

   Kolor żółty w każdym,nawet niedogrzanym pomieszczeniu wprowadzi podzwrotnikowy klimat; jego zdolność do podgrzewania atmosfery jest wręcz fenomenalna.Odpowiednio dawkowany pobudza do działania; użyty w nadmiarze lub w zbyt dużym nasyceniu może budzić irytację i wywoływać uczucie nadpobudliwości.

   Zieleń to kolor relaksu - uspokaja i wycisza.Świetnie działa w duecie z białymi akcentami.Nie jest jednak kolorem czynu;osoby o inercyjnej naturze może pozbawić chęci do działania.

   Różem,uznanym za synonim kobiecości,coraz częściej przełamujemy stereotypy - to także kolor harmonii i sympatii."Przy - brudzony" domieszką kropli beżu lub ożeniony z brązem czy szarością, szlachetnieje i wyzbywa się nadmiaru słodyczy.

   Pastele to również jasne szarości, z pozoru chmurne i przygnębiające; w komitywie z bielą, żółcieniami i ciepłą barwą naturalnego drewna nabierają cech tła doskonałego,na którym kolory zaczynają świecić własnym unikalnym światłem.

    

    

    

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   wtorek, 16 lipca 2013 08:22
 • piątek, 22 lutego 2013
  • Barwy letniego ogrodu

    

    

   Kiedy zastanawiam się nad różem z punktu widzenia dekoracji wnętrz,na myśl przychodzi zwykle tradycyjny obraz różowego,dziewczęcego pokoju w stylu Barbie albo róża stulistna w miękkim odcieniu tego koloru.Jednakże w XXI wieku róż to znacznie większe zróżnicowanie tonów,równie wykwintnych,co ekscytujących.

   Do palety barw od kwiatu wiśni po fuksję zalicza się te wszystkie odcienie różowego,które od dawna pojawiają się w łagodnych wzorzystych perkalach,w postaci różnych paseczków i kratek.Są to kolory uniwersalne,niezmiennie popularne i łatwe do zastosowania tak w sypialni,jak i w salonach.

   Szansą dla różu jest fakt,że tkaniny w tych odcieniach są obecnie ciekawsze i bardziej zróżnicowane,nie jest to już jedynie tradycyjna bawełna i len - zalicza się do nich nawet tweed.

   Wybierając odcień różu do określonego pokoju,trzeba pomyśleć o tym,jaki kolor jest do tego pomieszczenia odpowiedni. Jasne,delikatne odcienie pachnącego groszku i kwiatu wiśni będą wyglądały ładnie i działały uspokajająco w sypialni,gdzie można je łączyć z głębszymi tonami; ciemniejsze barwy róży czy arbuza mogą dać zachwycający efekt w jadalni i salonie,jako że są stymulujące i sprzyjają rozmowom.Jaskrawsze odcienie fuksji i cyklamenu wyglądają zadziwiająco dobrze w łazience.

   W moim przekonaniu,zdecydowawszy się ,na różowe wnętrze,powinno się używać tego koloru z brawurą i fantazją,a nie ze staromodną rozwagą.Warto też jako akcenty wykorzystać wszystkie cudne ogrodowe kwiaty: na przykład wstawić kosz azalii i kalii - pokój będzie wówczas prawdziwie różowy w swoim rodzaju. 

    

    

    

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   piątek, 22 lutego 2013 16:41

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

 • Ulubione

Kanał informacyjny