sekretkoloru

Praktyczne pomysły i porady,pozwalające na to,by kolor ścian,mebli i dodatków stał się naszym sprzymierzeńcem.Kolor jest kluczowym elementem wystroju wnętrza.Wpływa nie tylko na sposób postrzegania przestrzeni,ale również na relacje między pomieszczeniem a znajdującymi się w nim przedmiotami.

Kolor niebieski

 • czwartek, 19 września 2013
  • Pokoje dziecięce

   Pokoje dziecięce to znakomite miejsce do malowania obrazów na ścianach.Postarajcie się jak najbardziej zaangażować w to dzieci.Będą o wiele chętniej dbały o swój pokój,jeżeli uświadomią sobie,ile wysiłku kosztowało urządzanie go.Dzieci uwielbiają nowe pomysły,chętnie więc zajmują się wyborem tematu i kolorów.Idealnie byłoby zrealizować ich koncepcje.Jeżeli zamierzacie zatrudnić do malowania profesjonalistów,przedstawcie im wybrany temat,np. cyrk czy zoo i poproście,aby przygotowali różne pomysły i warianty.Jeżeli zaś zamierzacie sami wykonywać malowidła,wybierzcie technikę,w której czujecie się najlepiej,np. szablon lub stemplowanie i w odniesieniu do niej zbudujcie gamę kolorystyczną.Nie martwcie się ,jeżeli nie jesteście wybitnymi artystami - najważniejsza jest tu pomysłowość i humor.Możecie wykorzystać odbicia dłoni waszych dzieci,co sprawi wszystkim wiele radości podczas pracy.Macie szansę wykazać się nieograniczoną inwencją.Kiedy dzieci poczują się już znudzone wystrojem swojego pokoju,powinny być już na tyle duże,aby same dokonały zmian.

    

    

    

    

    

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Pokoje dziecięce”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   czwartek, 19 września 2013 08:57
 • poniedziałek, 16 września 2013
  • Kolor niebieski

   Większość osób,jako swoją ulubioną barwę najczęściej wybiera niebieski.Niebieskie pokoje oraz niebieskie oświetlenie dają uspakajające wrażenie.

   Jasnoniebieski oraz delikatny błękit dają uczucie wyciszenia i oddzielenia od zamieszania,jakie niesie dzień.Błękit głęboki relaksuje i uspokaja,tak jak błękit nocnego nieba.Im głębszy odcień,tym bardziej odprężające,wrażenie.

   Niebieski jest kolorem nieba i powietrza.Lazurowy odcień jest efektem przechodzenia promieni słonecznych przez atmosferę naładowaną cząsteczkami.Przypisywany niebu i powietrzu kolor niebieski powiększa i oddala wszelkie kształty. Chodzi tu o złudzenie optyczne,sprowokowane odruchem psychologicznym,który "rozpoznaje" w niebieskim przezroczystość ogromnych przestrzeni znajdujących się nad naszymi głowami.Malarz Kandinsky zauważył tę szczególną właściwość niebieskiego.Powtarzał,że pomalowana na niebiesko ściana oddala się. Kolor niebieski ma za zadanie sprawić,w pewnej mierze,że zapominamy o obecności tej ściany.

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 16 września 2013 09:18
 • poniedziałek, 03 czerwca 2013
  • Indygo

    

    

    Indygo jest barwą uniwersalną - sprawdza się zarówno we wnętrzach nowoczesnych jak i stylizowanych na stare.Te pierwsze ożywia i uatrakcyjnia,a tym drugim dodaje jeszcze większego splendoru.

    

    

   Kilka ciemniejszych odcieni indygo połączonych z bielą,powoduje ,że uwydatnia ich głębie i jednocześnie je rozjaśnia.Taka kompozycja jest na tyle dekoracyjna,że meble i dodatki schodzą na dalszy plan.

    

    

   Mówi się,że indygo służy pojednaniu,zapewnia witalność, optymizm i kreatywność.Można w to w wierzyć lub nie,ale nie szkodzi użyć barwy tego kamienia we wnętrzach.

   Indygo jest pogodny i niedominujący, znakomicie wygląda w towarzystwie wszystkich barw.Stosując go we wnętrzu,nie musimy się więc ograniczać tylko do dwóch czy trzech kolorów.

   Połączenie indygo z wzorami patchworkowymi,w których oprócz różu pojawiają się inne odcienie czerwieni oraz zieleń,brąz,fiolet,żółć.Mimo wielkości barw i ozdobnych motywów w różnych stylach wnętrze nie wydaje się ani nadmiernie dekoracyjne,ani zbyt jaskrawe.

    

    

    

   Połączenie kilku błękitnych odcieni z jaskrawym różem,który dodał kompozycji pozytywnej energii.Natomiast odrobina czerni nieco ją uspokoiła.

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Indygo”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 03 czerwca 2013 12:40

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

 • Ulubione

Kanał informacyjny