sekretkoloru

Praktyczne pomysły i porady,pozwalające na to,by kolor ścian,mebli i dodatków stał się naszym sprzymierzeńcem.Kolor jest kluczowym elementem wystroju wnętrza.Wpływa nie tylko na sposób postrzegania przestrzeni,ale również na relacje między pomieszczeniem a znajdującymi się w nim przedmiotami.

Kolor pomarańczowy

 • poniedziałek, 29 października 2012
  • Złota polska jesień

    

    

   Kolorowa,słoneczna pełna smaków dojrzałych warzyw i aromatów słodkich owoców.Złota polska jesień.Każda pora roku ma w sobie tyle piękna,że aż żal nie wnosić go do domu.Wystarczy się rozejrzeć,puścić wodze fantazji.Jesień przynosi nowe pomysły,które wzbogacają moją przestrzeń życiową.Przygotowując jesienne aranżacje w domu, wykorzystuje między innymi kwiaty polne i ogrodowe,złamaną przez wiatr gałąź jabłoni,liście.Koszt żaden,a radość dla oka ogromna.W jesienny nastrój wprowadzają też dynie, ustawione przy drzwiach lub na stole,jarzębina w wazonie czy patery z orzechami.Na stole lniany obrus,kompozycja z liści,szyszek i świeczek.Dekorowanie to zabawa,ale sprawia ,że dom wygląda pięknie, i uroczyście. Jest to prosty sposób na dodanie jesiennych kolorów do domu.

    

    

    

    

    

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 29 października 2012 10:07
 • środa, 30 maja 2012
  • Bajeczne kobierce

    

   Zdumiewają przepychem,przyprawiają o zawrót głowy feerią barw i bogactwem ornamentyki.Orientalne dywany od pokoleń zdobią nasze domy,wnosząc do nich elementy luksusu i egzotyki.

   Funkcja i miejsce dywanu w kulturze krajów Bliskiego Wschodu znacznie się różni od zachodniej.Dywan towarzyszy mieszkańcom Orientu przez całe życie: wszelkie wydarzenia religijne,polityczne ,rodzinne odbywają się w jego otoczeniu.

   Kobierce osnute są różnymi legendami tak popularnymi jak opowieści o Sheherezadzie  czy Alladynie.

   Niektórym dywanom przypisuje się nadzwyczajne właściwości,dotyczy to zwłaszcza modlitewników.Dywanik na którym wymodlona intencja została spełniona,uważa się za szczególnie miły Bogu,staje się on przedmiotem wyjątkowej troski. 

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   środa, 30 maja 2012 14:02
 • czwartek, 27 października 2011
  • Barwy przyrody

    

   Przed godziną wróciłam z jesiennego  spaceru po lesie.Myślałam sobie,że w miarę zbliżania się zimy naturalne światło staje się coraz słabsze, a drzewa zmieniają kolor liści z zielonych na rdzawe i brązowe.Spłowiało krzykliwe lato.Nadeszła skłonna do zadumy i melancholii, najbardziej poetycka pora roku.Wraz z nią szeleszczące pod stopami liście,mgły snujące się nad łąką ,kwiaty,które nie boją się przymrozków. Bogate odcienie,takie jak kaszmir od stuleci były inspiracja dla malarzy.Obserwując zmieniające się pory roku,można szukać natchnienia w nowych kompozycjach kolorystycznych do ozdabiania mieszkań.Jesień to dobry moment na rearanźacje wystroju domu i wprowadzenie cieplejszych akcentów.Wnętrza ubieramy troskliwie: ciepło i miękko,otulamy fakturami kuszącymi,by ich dotknąć.Tej jesieni jak zawsze królują brązy i szarości,naturalne kolory i materiały,ocieplone fioletami i różami.

    

    

    

    

    

    

    

    

   Filiżanka ciepłej herbaty,relaks,przytulnie miło. I już  mnie nie obchodzi plucha za oknem.

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   czwartek, 27 października 2011 15:45

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

 • Ulubione

Kanał informacyjny