sekretkoloru

Praktyczne pomysły i porady,pozwalające na to,by kolor ścian,mebli i dodatków stał się naszym sprzymierzeńcem.Kolor jest kluczowym elementem wystroju wnętrza.Wpływa nie tylko na sposób postrzegania przestrzeni,ale również na relacje między pomieszczeniem a znajdującymi się w nim przedmiotami.

Kolor czerwony

 • czwartek, 09 stycznia 2014
  • Kolor czerwony

   Czerwień to barwa trudna do zaakceptowania we wnętrzu.Ze względu na siłę tego koloru,większość ludzi uznaje go za zbyt przytłaczający i wyrazisty.Istnieje wiele odmian czerwieni:burgund,barwa wina,terakota - odcienie te stosowane są we wnętrzach najczęściej. Czerwień działa pobudzająco,skłania do ruchu i aktywności.

   Jeśli jesteś osobą niecierpliwą i przeżywasz frustrację,nie powinieneś otaczać się czerwienią, gdyż pogłębi jedynie twój nastrój.Czerwone wnętrze pogłębia również schorzenia związane z nadmiarem ciepła w organizmie,takie jak nadciśnienie tętnicze,gorączka ,wysypka, swędzenie skóry.

    

    

    


    

    

    

    

    

    


    


    


   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   czwartek, 09 stycznia 2014 17:14
 • czwartek, 22 sierpnia 2013
  • Kolor terakoty

   Jednym z najpopularniejszych odcieni neutralnych,używanych obecnie na całym świecie,jest terakota,niegdyś uważana za czysto toskańską,a co najmniej włoska w charakterze.Ma w sobie wszystko;ciepło,blask słońca i włoski szyk,któremu przemieszczanie się po świecie w niczym nie szkodzi.Jest to subtelna barwa albo wtapiająca się w otoczenie,albo uwydatniająca szczegóły ; można je wykorzystać do tworzenia tła dla wielu różnych akcentów kolorystycznych.Znajdź w starym dywanie czy kafelku odcień,który ci się naprawdę podoba: im ten przedmiot będzie starszy,tym bardziej będzie wyblakły i łagodny - i właśnie taki efekt postarzania powinien być celem twoich wysiłków;to często najlepsze,co można zrobić.Słoneczne kuchnie w kolorze terakoty z dużą ilością żółtego drewna są mile widzianym odejściem od wszechobecnej stali nierdzewnej.

    

    

    

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   czwartek, 22 sierpnia 2013 12:06
 • poniedziałek, 10 czerwca 2013
  • Pokój różany

   Czerwień i biel to połączenie kolorów ekwiwalentne do przysmaków na polepszenie nastroju.To ideał właśnie taki powinien być nastrój w domu.Ściany pomalowane lakierem na kolor malinowego musu rozsmarowanego na śniadaniowym toście stanowią wymarzone wprost tło dla różanych odcieni bieli.

   Dzięki romantycznej,rustykalnej boazerii ściennej montowanej na pióro i wpust w ten pokój przypomina wnętrze czerwonego,błyszczącego puzderka.Łóżko z mnóstwem poduszek,narzut i koców,idealne dla śpiącej królewny czy księżniczki rozmiłowanej w stylu retro. Nie ma tu nic,co byłoby efekciarskie czy w jakikolwiek sposób dostojne,by zaszyć się w nim zimową porą.Udowadnia to,że czerwień jest jednym z kolorów,jakich można użyć do dekoracji wnętrz.Nie ma znaczenia,ile odcieni czerwonego zaprosi się do zabawy,czerwień nigdy nie pokłóci się z miriadą swoich odcieni.

    

    

    

   Koronkowe ozdoby to tani,ale efektowny sposób na udekorowanie wnętrza.

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 10 czerwca 2013 17:17

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

 • Ulubione

Kanał informacyjny