sekretkoloru

Praktyczne pomysły i porady,pozwalające na to,by kolor ścian,mebli i dodatków stał się naszym sprzymierzeńcem.Kolor jest kluczowym elementem wystroju wnętrza.Wpływa nie tylko na sposób postrzegania przestrzeni,ale również na relacje między pomieszczeniem a znajdującymi się w nim przedmiotami.

Kolor biały

 • poniedziałek, 19 sierpnia 2013
  • Bielszy odcień bladości

   Wnętrze zaprojektowane w najjaśniejszych,najbardziej mlecznych odcieniach złamanej bieli nie musi być monotonne,może się  natomiast charakteryzować zadziwiającym bogactwem i głębią.

   Odcienie bieli,chociaż stonowane i miękkie,są w stanie odzwierciedlać najróżniejsze uczucia i emocje.Wnętrza utrzymane w tych tonach mogą być beztroskie i bezpretensjonalne dzięki dużej ilości zwiewnych,swobodnie opadających zasłon i bawełnianych,luźno tkanych pokrowców;mogą być chłodne i zasadnicze,kiedy użyjemy trudnego do zdarcia dżinsu czy praktycznego płótna;mogą być przytulne i podnoszące na duchu za przyczyną wyjątkowo miękkich lnów i wełen;wreszcie mogą być zbytkowne,bogate i zmysłowe,gdy wykorzystamy ciężkie jedwabie z wyraźną fakturą.

   Ponieważ barwy te harmonizują ze sobą bez wysiłku z naszej strony,cała sztuka dekorowania za pomocą tych subtelnych kolorów polega na wykorzystaniu faktur,faktur i jeszcze raz faktur.

   Od śniegu po pudding ryżowy - wskazówki

   • Aby wnętrze nie wydawało się nijakie,staroświecki i pozbawione życia,pamiętaj żeby odcienie łączyć ze sobą delikatnie,w sposób płynny,wykorzystując możliwie najwięcej różnych faktur.
   • Akcenty powinny odbijać światło - może to być macica perłowa,lustro,szkło albo kryształ.
   • Kremowy len,we wszystkich odcieniach i splotach,może dawać bardzo różne efekty w zależności od sposobu wykorzystania.Wygląda bardzo elegancko,kiedy jako akcentu użyje się czarnej skóry,ale prezentuje się dobrze także z czarną trzciną oraz z trzciną naturalną,a również bejcowanym i lakierowanym bambusem.
   • Stosunkowo nowa moda na zdzieranie wierzchniej warstwy,a następnie malowanie warstwy i woskowanie drewnianych podłóg,zwłaszcza gdy deski swoje najlepsze czasy mają już za sobą.Wybierz odcień zwietrzały kremowy lub szarawy,który kojarzy sie z letnim domkiem na plaży - czysta biel jest zbyt ostra.Deski wyglądają najlepiej,kiedy mają smugi i są nie do końca gładkie; zbyt idealne i błyszczące,będą przypominały melaninę - a to raczej niepożądany efekt.
   • Wspaniale wyglądają na podłodze dywany ze skóry jagnięcej,zwłaszcza na bardzo ciemnych deskach.

    

    

    

   Ten chłodny,pełen atrakcyjnej prostoty pokój emanuje spokojem,ponieważ nie jest niczym przeładowany.Jedynym akcentami są niezwykły wazon ,ustawiony na francuskim biurku z akrylu o raz żyrandol ze szkła z okresu międzywojennego,wprowadzają one kolejną warstwę kolorystyczną - lodowatej bieli.

    

    

   Pikowane wezgłowia łóżka w stylu retro stały się bardzo modne - głównie dlatego,że są znacznie wygodniejsze niż mosiężne,żelazne czy drewniane. Wezgłowie pokazane na fotografii stanowi,obok kapy w ciepłym brązowym kolorze,kolejną warstwę fakturalną.

    

    

   Fotel z drewna wenge w głębokim ciemnoczekoladowym kolorze jest starannie dopracowany i elegancki dzięki lnianej tapicerce w odcieniu złamanej bieli i poduszkom z surowego jedwabiu; gładkiego w pasy.

    

    

   Prosty,biały pokoju,w którym jedyny wzór zawdzięczamy grze światła na ciemnym tle. Szczególny charakter nadały temu wnętrzu detale - eklektyczny zbiór przedmiotów na wbudowanych półkach,prosta tapicerka,wysoki biały kominek i czarno - biały obraz postawiony jakby mimochodem na jego gzymsie. Czasami w aranżacji sprawdza się to,co znalazło się w niej mimochodem. 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 19 sierpnia 2013 18:47
 • środa, 23 stycznia 2013
  • Delikatne pastele

    

   Delikatność pastelowych barw tworzy atmosferę wypoczynku,sprawia też ,że małe lub ciemne pomieszczenia wydają się większe i bardziej przestronne.Pastele tradycyjnie uchodzą za odcienie kobiece,ale nie ma powodu,aby ograniczyć ich obecność do sypialni lub łączyć wyłącznie z motywami kwiatowymi.

    

    

    

    

   Pastele to czyste kolory zmieszane z bielą.Z uwagi na wspólną bazę bieli pastele doskonale komponują się ze sobą i jako rodzina kolorów tworzą wspólne układy barwne.Żywe kolory,które mogłyby nadmiernie wybijać się w kompozycji,takie jak cytrynowa zieleń lub różowa fuksja,po dodaniu większej ilości bieli stają się odświeżające,ale zarazem spokojne i nadal zachowują wibrację barwy dominującej.

   Jeżeli uważacie,że pastele są zbyt słodkie,połączcie je z nasyconymi barwami naturalnymi,takimi jak granat czy leśna zieleń,w wyniku czego otrzymacie wyrafinowany i bardziej ekspresyjny efekt.Aby osiągnąć mniej kobiecy klimat,zastosujcie kompozycję kontrastowych odcieni pasteli i zestawcie ją z mocnym akcentem kolorystycznym lub nawet czystą bielą.  

    

    

    

    

   Szare odcienie pasteli dobrze wyglądają z zimnymi,mocnymi barwami.Bardzo rozbielone pastele powodują,że przestrzeń wydaje się płaska.Można temu zaradzić,dodając ciepły akcent wyrazistego koloru.

   Łagodność i delikatność pastelowych barw sprawiają,że doskonale nadają się do sypialń.Można je też śmiało stosować w innych pomieszczeniach domu,np w salonach,gdy mieszkańcy preferują kolorystykę przyjemną dla oka.Dobrze sprawdzają się tam neutralne pastele,takie jak gołębia szarość,jasna zieleń czy błękit.W kuchni pastele łagodzą klimat wnętrza i w zestawieniu z najbardziej nowoczesnym wyposażeniem dają niebywały efekt. 

    

    

    

    

   Obraz wnętrza wykreowany za pomocą pastelowych rozwiązań kolorystycznych może być bardzo tradycyjny,albo odważny i ekspresyjny.Wszystko zależy od doboru tapicerki mebli,samych mebli i innych dodatków.Zestawienie pasteli ze szkłem,chromem i innymi powierzchniami odbijającymi światło pozwoli na uzyskanie równowagi między klimatem męskim a kobiecym.Alternatywą dla współczesnych wzorów kwiatowych mogą być obicia mebli w pasiaste lub geometryczne wzory.Przyjemnym i tradycyjnym dodatkiem do pastelowych barw są też wiejskie,rustykalne meble. 

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Delikatne pastele”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   środa, 23 stycznia 2013 12:54
 • piątek, 18 stycznia 2013
  • Biała podłoga

    

   Kolor ma znaczący wpływ na atmosferę wnętrza,dlatego istotne jest wybranie odpowiednich kombinacji barw pamiętając,że kolor,światło i przestrzeń są ze sobą powiązane.Pomieszczenie z jasną podłogą i jasnymi ścianami wydaje się bardziej przestronne,ale zbyt wiele jasnych kolorów sprawi,że stanie się ono zimne i bezosobowe. Nowoczesna i reprezentacyjna biel jest nowym, rozwijającym się trendem. Myślę ,że  jeszcze długo utrzyma się w sferze wnętrz.Różne jej odcienie tworzą idealne tło do eksponowania wszystkich przedmiotów,dzieł sztuki, obrazów, designerskich mebli i dodatków.Podłogi o rysunku jasnego klonu lub sosny norweskiej dodają jasności,przestrzeni i światła,wprowadzając do pomieszczenia bardziej współczesny klimat. Z kolei zniszczone podłogi malowano kiedyś na biało lub czarno eksponując zniszczoną strukturę,wnosząc do wnętrza wiele charakteru przez przywoływanie minionych lat.Efekt ten można wzmocnić łącząc białą podłogę z czarnymi ścianami,drzwiami i meblami.Pomieszczenie z jasną podłogą wydaje się bardziej przestronne,dlatego takie odcienie drewna idealnie sprawdzają się we wnętrzach o niewielkim metrażu. 

    

    

    

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   piątek, 18 stycznia 2013 20:37

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

 • Ulubione

Kanał informacyjny