sekretkoloru

Praktyczne pomysły i porady,pozwalające na to,by kolor ścian,mebli i dodatków stał się naszym sprzymierzeńcem.Kolor jest kluczowym elementem wystroju wnętrza.Wpływa nie tylko na sposób postrzegania przestrzeni,ale również na relacje między pomieszczeniem a znajdującymi się w nim przedmiotami.

Przedpokój

 • czwartek, 31 stycznia 2013
  • Wejście i przedpokój

    

    

   Wejście lub przedpokój są częścią domu,którą dostrzegamy w pierwszej kolejności.Jest to jedna z przestrzeni domu,w której panuje największy ruch,lecz w której spędzamy najmniej czasu.Pod względem kolorystyki i stylu,przedpokój stanowi przedsmak tego,co w pełnej krasie zobaczymy w pozostałej części domu.W związku z tym należy urządzić go starannie,a kolory dobrać odpowiednio do oświetlenia,wielkości i funkcji pomieszczenia,zaś styl dopasować do reszty wnętrz.

    

    

    

   W zależności od rozmiarów przedpokoju,można wybrać cieplejsze lub chłodniejsze barwy,biel albo kolory neutralne.Mniejsze hole wyglądają lepiej w jasnych,zimnych kolorach,zwłaszcza w bieli,gdyż dają one wrażenie przestronności i rozjaśniają wnętrza.

   Jeże pomieszczenie jest duże,możemy sobie pozwolić na większą swobodę w doborze kolorów,łącznie z barwami ciepłymi i ciemnymi,a nawet akcentując jedną ze ścian dodatkowym odcieniem tej samej gamy kolorystycznej lub stosując dekoracyjną technikę nakładania farby,wyklejając tapetę albo wywieszając duży obraz.

    

    

    

    

    

   Umeblowanie przedpokoju ma zarówno zastosowanie praktyczne,jak i dekoracyjne; na stoliku lub konsoli kładziesz przedmioty po wejściu do domu,lustra są używane,gdy wychodzisz,przydaje się też wieszak na wierzchnie okrycia,stojak na parasole i szafka na buty,a także chodniki.

    

    

    Reakcja przedpokoju do pozostałych pomieszczeń zależy od struktury architektonicznej domu.Hall to czasem jedynie drzwi do salonu,łącznik z jadalnią,korytarz albo schody.Zdarza się,że prowadzi do szeregu innych drzwi.Kolory należy dobierać w zależności od rozkładu przedpokoju i pozostałych pomieszczeń,zachowując pewną spójność pomiędzy tymi przestrzeniami i unikając niespodziewanych kontrastów.

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   czwartek, 31 stycznia 2013 13:17

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

 • Ulubione

Kanał informacyjny