sekretkoloru

Praktyczne pomysły i porady,pozwalające na to,by kolor ścian,mebli i dodatków stał się naszym sprzymierzeńcem.Kolor jest kluczowym elementem wystroju wnętrza.Wpływa nie tylko na sposób postrzegania przestrzeni,ale również na relacje między pomieszczeniem a znajdującymi się w nim przedmiotami.

Kolor fioletowy

 • wtorek, 27 listopada 2012
  • Kolor fioletowy

   Przyroda powoli szykująca się do zimowego snu zaskakuje nas kolorami.Popatrzmy choćby na wrzosowiska.Ileż tam pięknych odcieni fioletu.Aż się prosi,by użyć ich we wnętrzu.

    

    

    

   Fiolet

   Fiolet składa się z błękitu i czerwieni,daje poczucie bezpieczeństwa, a jednocześnie pobudza do działania.Niesie efekt równoważący,a wnętrze utrzymane w tej tonacji działa,jak wnętrze zielone.Mimo,że koloru tego nie stosuje się,jak błękitu lub turkusu,w leczeniu,pomaga on stworzyć atmosferę spokoju i koncentracji.Fiolet to barwa związana z twórczością,wielu malarzy i kompozytorów lubi otaczać się tym kolorem podczas pracy.

   Fiolet stosowany w dekoracji wnętrz sprawia wrażenie luksusu,władzy i tajemnicy,ponieważ zawsze wiązano go z władzą królewską i duchową.Najlepiej jest stosować fiolet jako dodatek kolorystyczny mebli połączony z pasującymi doń kolorami lub z odcieniami żółtymi. 

    

    

   Odcienie purpurofioletowe pasują do pomieszczeń przeznaczonych na specjalne okazje lub do kontemplacji. 

    

    

   Wszystkie wrzosowe odcienie fioletu polecam zwłaszcza osobą ,które boją się mocnych kolorów we wnętrzu.Są to barwy wyraziste,ale nie jaskrawe,nie będą wiec wywoływać poczucia niepokoju ani męczyć oczu.Ina dodatek nie znudzą się nam zbyt szybko. 

    

    

   Sam w sobie fiolet może mieć silne oddziaływanie na psychikę osób znajdujących się w pokoju,musisz wiec sprawdzić czy twój temperament i wewnętrzne nasycenie jest w stanie temu sprostać.

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Kolor fioletowy”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   wtorek, 27 listopada 2012 19:34

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

 • Ulubione

Kanał informacyjny