sekretkoloru

Praktyczne pomysły i porady,pozwalające na to,by kolor ścian,mebli i dodatków stał się naszym sprzymierzeńcem.Kolor jest kluczowym elementem wystroju wnętrza.Wpływa nie tylko na sposób postrzegania przestrzeni,ale również na relacje między pomieszczeniem a znajdującymi się w nim przedmiotami.

Salon

 • czwartek, 20 czerwca 2013
  • Rytm

   Stosowanie rytmu do wyprostowania złych proporcji.

    

    

   Nasz mózg niczego bardziej nie potrzebuje jak miłego,kojącego działania rytmu i symetrii.Wpadli na to starożytni Grecy i odpowiednio ustawiali kolumny.W złamanej przestrzeni tworzenie symetrii za pomocą powtarzania tego samego elementu,raz,dwa, trzy razy,czy to będzie poduszka,krzesło czy zdjęcie,pomoże sprawić,że wnętrze o nieharmonijnych proporcjach stanie się bardziej zrównoważone.

   Listwy podłogowe.

    

    

   W tym pokoju wchodzi na ścianę,dzięki zastosowaniu listwy przypodłogowej.To sprawia, że wąskie pomieszczenie optycznie się powiększa,ponieważ dodatkowe centymetry drewna dają złudzenie dodatkowej powierzchni podłogi. 

   Kolor zielononiebieski jest niezwykle bogaty,zdecydowany,więc przez to może się wydać zbyt nasycony,zwłaszcza użyty w nadmiarze.By nieco złagodzić jego egzotyczność można go połączyć z gorzkim,kawowym, przypudrowanym brązem oraz z kwaskowym odcieniem żółci.

   Rozproszenie uwagi oka i przyciągnięcie jej na środek pomieszczenia,sprawia,że oko nie interesuje się konturami.


    


   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   czwartek, 20 czerwca 2013 08:57
 • czwartek, 13 czerwca 2013
  • Salon

   Salon jest idealnym miejscem, aby urządzić go w kolorystyce pastelowej i nadać mu przyjazny wygląd. Aranżując mniejsze pomieszczenie,warto pamiętać,że zimne barwy optycznie powiększają przestrzeń,a ciepłe ją zmniejszają,co może w istotny sposób wpłynąć na odczucie przestrzenności wnętrza.Drewniane podłogi możne pomalować tak,aby kolor harmonizował lub kontrastował z innymi elementami kompozycji barwnej.

   W przedstawionym wnętrzu ograniczona paleta pastelowych barw- jasnocytrynowe ściany,wodnisty kolor przypodłogowych listew i krzesło w kolorze kości słoniowej - zestawiona jest z mocniejszymi barwami fuksji i purpury poduszek.

    

    

   Niebieski pastelowe ściany zestawione z chińskim błękitem.Totalnie zróżnicowanie wprowadza naturalne drewno na podłodze oraz biała farba olejna.

    

    

   Ciepły klimat wnętrza można uzyskać z kompozycji pasteli i kolorów naturalnych,jak barwa toffi,herbatnika,kawy z mlekiem oraz koloru truskawkowego.

    

    

   Harmonijna kompozycja ciepłego,pastelowego różu,głębokiej purpury i szkarłatnych poduszek.Podłoga w naturalnym kolorze zapobiega barwnemu chaosowi.

    

    

   Obecność cytrynowej barwy pastelowej daje nowoczesny obraz wnętrza.Poduszki i olśniewająco białe deski podłogowe dostarczają silnych akcentów.

    

    

   Ta kompozycja zestawia jabłkową zieleń z ciemną purpurą,co w efekcie nadaje wnętrzu nowoczesny wygląd.

    

    

   Niebieska podłoga,biała farba olejna,beżowa tapicerka i liliowe ściany budują wrażenie lekkości i przestronności wnętrza.

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Salon”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   czwartek, 13 czerwca 2013 17:02
 • czwartek, 06 czerwca 2013
  • Egzotyczne wnętrza

   Egzotyczne wystroje wnętrz czerpią inspirację z barw tropików, Azji i Dalekiego Wschodu. Powstałe na ich bazie układy kolorystyczne są eleganckie,wesołe lub ekspresyjne,a kluczem do nich jest zawsze bogactwo barw połączone z wytwornymi fakturami mebli i akcesoriów.

   Charakteryzują je mocne,wibrujące kolory,często zestawione z odcieniami o tej samej tonacji walorowej. Meble powinny być bogato zdobione lub misternie rzeźbione. Wszystkie dodatki i obicia tapicerskie należy dobrać tak,aby jak najlepiej pasowały do egzotycznej stylistyki. Dobrym rozwiązaniem jest ceramika i rzeźbione drewno w chińskim pokoju a marmur i przedmioty z metalu we wnętrzu marokańskim.We wszystkich pomieszczeniach o egzotycznej stylistyce panuje przyjazny nastrój,ale są one także intrygująco wyszukane i bogate.

    

    

   Ten korytarz przywodzi na myśl klimat chińskiego pałacu - lakierowane szafy z lewej strony,wyrafinowany dobór akcesoriów i nasycony błękit na ścianach.

    

    

   W salonie o marokańskiej nucie rozegrane zostały wyraziste harmonie barw purpury,szkarłatu i fuksji.Meble i dodatki są bardzo luksusowe.

    

    

   Sypialnię tę urządzono w stylu regencji wzbogaconym o elementy orientalne,które noszą nazwę chinoiseri. Mocne błękity zestawiono tu w kontrastowy sposób ze złotem.

    

    

   Łazienka to znakomite miejsce na eksperymenty z egzotycznym wystrojem. Tutaj arabski nastrój wykreowano dzięki złotym ścianom,marmurowym i metalowym przedmiotom.

    

    

   Hinduski styl tego salonu przejawia się w szkarłatnej barwie ścian,wzorzystych deseniach sofy i dywanu oraz bogato zdobionych meblach.

    

    

   W tym stylizowanym na azjatyckie klimaty wnętrzu złoto stanowi doskonały dodatek do turkusu.

    

    

   W wyrafinowanej sypialni karaibski nastrój tworzy mocny kontrast barwy lila i głębokiej zieleni.

    

    

   Egzotyczna paleta barw nie zawsze wymaga kosztownego wystroju.Tutaj klimat Bliskiego Wschodu tworzy prosty,ale wibrujący kontrast barw fuksji i bardzo ciemnego granatu.

    

    

   Czerń i czerwień to klasyczne połączenie barw w chińskim stylu,tutaj wzmocnione jeszcze ciemnymi meblami i dodatkami.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   czwartek, 06 czerwca 2013 19:43

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

 • Ulubione

Kanał informacyjny