sekretkoloru

Praktyczne pomysły i porady,pozwalające na to,by kolor ścian,mebli i dodatków stał się naszym sprzymierzeńcem.Kolor jest kluczowym elementem wystroju wnętrza.Wpływa nie tylko na sposób postrzegania przestrzeni,ale również na relacje między pomieszczeniem a znajdującymi się w nim przedmiotami.

Kuchnia

 • czwartek, 02 maja 2013
  • Folkowe inspiracje

    

   Misterne wycinanki,pawie oczka,drewniane aniołki - to wyróżnik stylu ludowego.Wraz z nadejściem wiosny z ochotą otaczamy się kolorami ,barwnymi wzorami.Motywy ludowe są energetyzujące,wesołe i pełne wiejskiej przaśności.

   Folkowymi  wzorami ozdabia się tkaniny,meble,dodatki.W tej kuchni kolorowe motywy inspirowane sztuką ludową dodały wyrazistości prostej zwijanej rolecie.

    

    

    Wzory sprawiły,że tradycyjne wnętrze stało się wesołe i pełne pozytywnej energii.

    

    

    

   Ręcznie robiony pająk łowicki ze słomek i kolorowego papieru.

    

    

   Komplet trzech stolików różnej wielkości o wzornictwie w stylu etno.

    

    

   Podstawki pod szklanki z wzorami z kolorowych wycinanek.

    

    

   Rustykalna komoda. Drewniana,ręcznie malowana w kwiatowe wzory.

    

    

   Kieliszki na jajka z roślinnym ornamentem

    

    

   Rzeźba aniołka wykonana dłutem w drewnie.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   czwartek, 02 maja 2013 11:19
 • piątek, 15 marca 2013
  • Biała kuchnia

   Kuchnia całkowicie biała może robić czyste sterylne wręcz wrażenie,ale nie jest kolorem odprężającym ani zachęcającym.Biel można stosować do wystroju kuchni,by nadać jej przestronny  jasny wygląd pod warunkiem,że obok niej występuje wiele innych barw.Jeśli macie kuchnie białą lub w kolorach neutralnych,nadajcie ożywiony kolor,wstawiając misy pełne owoców i warzyw.Jeśli szczególnie lubisz jakiś konkretny kolor,kuchnia jest znakomitym miejscem by go pokazać.Miska owoców lub warzyw nie jest droga,a twój organizm będzie czerpał energię i zdrowie od wydzielanej przez nie kolorowej energii.

    

    

    

    

   Do kuchni pomalowanej na kolory neutralne można wprowadzić ożywcze barwy w postaci kafelków,blatów i podłogi. Stosując naturalne tworzywa stworzysz kuchnię,w której kolory naturalne współgrają ze sobą i wzajemnie się wzmacniają. Na przykład,jeśli masz podłogę wyłożoną terakotą lub drewnem,możesz wprowadzić turkusowe lub zielone kafelki co da efekt perfekcyjnej harmonii.

    

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   piątek, 15 marca 2013 20:03
 • sobota, 29 grudnia 2012
  • Kuchnie

   Kuchnia to miejsce ciepłe i miłe,miejsce zebrań towarzyskich,miejsce,gdzie można wykazać się twórczo. Jeśli członkowie rodziny pracują,kuchnia tym bardziej nabiera znaczenia jako pomieszczenie,w którym miło jest spędzić czas,odprężyć się i zrelaksować. Kolory zastosowane w kuchni mogą stymulować zmysły i pomóc ci pozbyć się napięć,jakie powstały w ciągu dnia.Nawet w wyrafinowanym apartamencie można zastosować w kuchni i jadalni takie barwy,dzięki którym nabierać będziecie energii i inspiracji.Prosta jaskrawo niebieska misa pełna cytryn lub pomidorów może stać się kolorowym ożywczym akcentem.

   Główną czynnością wykonywaną w kuchni jest przygotowanie, podanie i spożycie posiłku.Jakość i radość płynące z jedzenia zależą od nastroju i umiejętności kucharza,a także od gatunku i świeżości wykorzystywanych produktów.Kolor kuchni może wpłynąć na nastrój,tworzyć przytulną atmosferę,stymulować trawienie, pomóc w odprężeniu i nastawić na cały dzień.

    

    

    

    

   Kuchnie w stylu rustykalnym stały się popularne,ponieważ zapachy i kolory pobudzają zmysły,a kuchnie te opierają się na naturalnych, ciepłych barwach  ziemi -  orzechowym, żółtozłotym, czerwonobrunatnym, brzoskwiniowym i czerwonym.Kolory te mogą być zrównoważone zielenią,która jest odcieniem niwelującym ciepłe tonacje.Jest to także kolor kojarzony z kuchnią,gdyż przypomina barwy naturalnej żywności, w jaką zaopatruje nas przyroda. Terapeutyczne działanie ciepłych odcieni brązu,oranżu,czerwieni i żółci polega na ożywianiu organizmu.Oranż pobudza apetyt i ułatwia trawienie. 

    

    

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   sobota, 29 grudnia 2012 16:40

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

 • Ulubione

Kanał informacyjny