sekretkoloru

Praktyczne pomysły i porady,pozwalające na to,by kolor ścian,mebli i dodatków stał się naszym sprzymierzeńcem.Kolor jest kluczowym elementem wystroju wnętrza.Wpływa nie tylko na sposób postrzegania przestrzeni,ale również na relacje między pomieszczeniem a znajdującymi się w nim przedmiotami.

Wpisy

 • wtorek, 06 października 2015
 • poniedziałek, 28 września 2015
  • Ogrodzenie

   Stylistyka ogrodzeń jest na tyle bogata,że bez trudu dopasujemy je zarówno do nowoczesnej,jak i tradycyjnej architektury.

   Wybór  drzwi i bramy garażowej spośród tak wielu wzorów i kolorów może sprawić wiele trudności.Aby ułatwić to zadanie,podpowiadam gotowe zastawienia.

   • bramę garażową,drzwi oraz ogrodzenie wybieramy z tej samej kolekcji stylistycznej jednego producenta.Nie muszą być w identycznym kolorze - wystarczy,że wzór będzie ten sam.
   • ogrodzenie pochodzi z innej kolekcji,ale jego kolor dopasowujemy do bramy garażowej,drzwi lub okien.
   • z bramą garażową lub drzwiami zestawiamy tylko bramę wjazdową i furtkę.Reszta ogrodzenia może kolorem nawiązywać do dowolnego detalu wykończenia domu.
   • kolor ogrodzenia dobieramy do koloru dachu,rynien lub obróbek blacharskich.
   • ogrodzenie budujemy z tych samych materiałów co elementy wykończenia domu.Słupki tynkujemy tak samo jak ściany budynku lub wznosimy je z cegieł lub kamienia,jeśli taki materiał został użyty do budowy domu. Przęsła, brama i furtka mogą powtarzać wzór balustrad,mogą też zostać wypełnione tym samym materiałem co obróbka ścian domu.

    

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Ogrodzenie”
   Tagi:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 28 września 2015 13:52
 • poniedziałek, 21 września 2015
  • Fugi

   Barwa fug jest bardzo istotna - może przesądzić o efekcie końcowym.Jednak oprócz kryteriów estetycznych ważne są również praktyczne.Fugi łazienkowe powinny być odporne na wilgoć i zabrudzenia.

   Fugi są bardzo ważną częścią łazienkowej aranżacji.Jej dobór może ją całkowicie odmienić.Zanim zastosujemy wybraną fugę,warto najpierw wykonać próbę na sucho.Wprawdzie sucha zaprawa do fugowania będzie nieco jaśniejsza niż efekt końcowy,ale i tak wiele o nim powie. Projektanci wnętrz łazienkowych mają różne upodobania dotyczące doboru fug.Jedni wybierają takie,które stworzą z płytkami subtelną kompozycję - o ton jaśniejszą od płytek. Inni decydują się na takie,które wyraźnie podkreślają kształt płytek, i uzyskują wyraźny efekt graficzny.Przy wyborze fugi bardzo ważne są też względy praktyczne.Na podłodze najlepiej położyć odporną na zabrudzenia.Najodpowiedniejsze na wnikanie brudu są fugi epoksydowe.Łatwo je też utrzymać w czystości - wystarczy przetrzeć je ścierką zwilżoną wodą z detergentem.Mają jeszcze inną ważną zaletę - są elastyczne,wiec doskonale sprawdzają się na ogrzewanej podłodze.

   Jeśli zależy nam na zmniejszeniu szerokości fug,powinniśmy wybrać płytki rektyfikowane.Wtedy nawet przy płytkach wielkoformatowych fugi mogą mieć zaledwie 1,5 mm.Wykończenie z takich płyt jest nie tylko praktyczne,ale też ważne dla stylu łazienki.

    

    

    

    

   projektowanie wnętrz

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Fugi”
   Tagi:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 21 września 2015 21:04

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

 • Ulubione

Kanał informacyjny