sekretkoloru

Praktyczne pomysły i porady,pozwalające na to,by kolor ścian,mebli i dodatków stał się naszym sprzymierzeńcem.Kolor jest kluczowym elementem wystroju wnętrza.Wpływa nie tylko na sposób postrzegania przestrzeni,ale również na relacje między pomieszczeniem a znajdującymi się w nim przedmiotami.

Wpisy

 • sobota, 07 listopada 2015
  • Klinkier

   Salon,kuchnia,hol czy łazienka w których ściany lub ich cześć wykończone są cegłami lub płytkami klinkierowymi,mają ponadczasowy,elegancki wygląd.

   Cegły i płytki klinkierowe mogą nadać wnętrzu w zasadzie dowolny charakter - rustykalny, nowoczesny, loftowy. Warto je wykorzystać np, jako akcent dekoracyjny( szczególnie cenne jest zrównoważenie faktur i kolorów)do budowania ścianek,barów czy regałów.Mogą też z dobrym efektem zastąpić glazurę w kuchni czy łazience.Niezaprzeczalną zaletą tych materiałów wykończeniowych jest ich naturalność - glina wypalana w wysokiej temperaturze to ekologia.Wszystkie mają wieczystą gwarancje koloru,a ceglane powierzchnie nie wymagają pielęgnacji ani odnawiania.Można je tworzyć z cegieł,jako elementy stałej zabudowy wnętrz,albo okładając płytkami fragmenty istniejących ścian.

   Konsekwentnie

   Ceglane fragmenty ścian łączą wizualnie otwartą kuchnię z salonem.

    

    

   Kontrastowe

   Nieskazitelnie gładkie fronty mebli kuchennych zestawiono z okładziną ścienną

    

    

   Postindustrialnie

   Cała ściana wyłożona klinkierem ,nawiązuje do niewychodzących z mody pofabrycznych klimatów 

    

    

   Odkrywkowo

   Wśród bieli i gładkich powierzchni płytek fragmenty ściany naśladującej archeologiczną odkrywkę, stanowi efektowny akcent.

    

    

   Dekoracyjnie 

   Wystarczy dwa pasy klinkieru,by ocieplić wnętrze.

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Klinkier”
   Tagi:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   sobota, 07 listopada 2015 17:28
 • środa, 28 października 2015
 • sobota, 17 października 2015
  • Antoni Gaudi

   Antoni Gaudi (1852 -1926) kataloński architekt i inżynier secesyjny słynący z wyjątkowych projektów,tercjarz franciszkański,Sługa Boży Kościoła katolickiego.

   W dzieciństwie był chorowity,przez co rzadko opuszczał dom.Przypuszcza się ,że w tym okresie wyrobił sobie niespotykaną wyobraźnie,co pozwoliło mu potem stwarzać przełomowe projekty w architekturze.Choroby dzieciństwa zdecydowały o jego późniejszym wegetariańskim trybie życia.W dzieciństwie stał się samotnikiem.Potem podczas pracy nie lubił,gdy mu przerywano. Miewał od najmłodszych lat, źywiołowy temperament ,wyglądał na człowieka pogrążonego we własnym świecie.  

   Jedni uważali go za geniusza inni za szaleńca,jeszcze inni używali obu epitetów,widząc w nim genialnego oryginała. Tak postrzegali go współcześni.

   Dziś Gaudi to ikona Barcelony.Jego ekscentrycznych budowli nie sposób porównać do niczego innego na świecie,ale  o życiu architekta,który może już wkrótce zostanie beatyfikowany.

    

    

    

    

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   sobota, 17 października 2015 16:33

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

 • Ulubione

Kanał informacyjny