sekretkoloru

Praktyczne pomysły i porady,pozwalające na to,by kolor ścian,mebli i dodatków stał się naszym sprzymierzeńcem.Kolor jest kluczowym elementem wystroju wnętrza.Wpływa nie tylko na sposób postrzegania przestrzeni,ale również na relacje między pomieszczeniem a znajdującymi się w nim przedmiotami.

Wpisy

 • środa, 28 października 2015
 • sobota, 17 października 2015
  • Antoni Gaudi

   Antoni Gaudi (1852 -1926) kataloński architekt i inżynier secesyjny słynący z wyjątkowych projektów,tercjarz franciszkański,Sługa Boży Kościoła katolickiego.

   W dzieciństwie był chorowity,przez co rzadko opuszczał dom.Przypuszcza się ,że w tym okresie wyrobił sobie niespotykaną wyobraźnie,co pozwoliło mu potem stwarzać przełomowe projekty w architekturze.Choroby dzieciństwa zdecydowały o jego późniejszym wegetariańskim trybie życia.W dzieciństwie stał się samotnikiem.Potem podczas pracy nie lubił,gdy mu przerywano. Miewał od najmłodszych lat, źywiołowy temperament ,wyglądał na człowieka pogrążonego we własnym świecie.  

   Jedni uważali go za geniusza inni za szaleńca,jeszcze inni używali obu epitetów,widząc w nim genialnego oryginała. Tak postrzegali go współcześni.

   Dziś Gaudi to ikona Barcelony.Jego ekscentrycznych budowli nie sposób porównać do niczego innego na świecie,ale  o życiu architekta,który może już wkrótce zostanie beatyfikowany.

    

    

    

    

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   sobota, 17 października 2015 16:33
 • wtorek, 06 października 2015

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

 • Ulubione

Kanał informacyjny