sekretkoloru

Praktyczne pomysły i porady,pozwalające na to,by kolor ścian,mebli i dodatków stał się naszym sprzymierzeńcem.Kolor jest kluczowym elementem wystroju wnętrza.Wpływa nie tylko na sposób postrzegania przestrzeni,ale również na relacje między pomieszczeniem a znajdującymi się w nim przedmiotami.

Wpisy

 • czwartek, 27 października 2011
  • Barwy przyrody

    

   Przed godziną wróciłam z jesiennego  spaceru po lesie.Myślałam sobie,że w miarę zbliżania się zimy naturalne światło staje się coraz słabsze, a drzewa zmieniają kolor liści z zielonych na rdzawe i brązowe.Spłowiało krzykliwe lato.Nadeszła skłonna do zadumy i melancholii, najbardziej poetycka pora roku.Wraz z nią szeleszczące pod stopami liście,mgły snujące się nad łąką ,kwiaty,które nie boją się przymrozków. Bogate odcienie,takie jak kaszmir od stuleci były inspiracja dla malarzy.Obserwując zmieniające się pory roku,można szukać natchnienia w nowych kompozycjach kolorystycznych do ozdabiania mieszkań.Jesień to dobry moment na rearanźacje wystroju domu i wprowadzenie cieplejszych akcentów.Wnętrza ubieramy troskliwie: ciepło i miękko,otulamy fakturami kuszącymi,by ich dotknąć.Tej jesieni jak zawsze królują brązy i szarości,naturalne kolory i materiały,ocieplone fioletami i różami.

    

    

    

    

    

    

    

    

   Filiżanka ciepłej herbaty,relaks,przytulnie miło. I już  mnie nie obchodzi plucha za oknem.

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   czwartek, 27 października 2011 15:45
 • piątek, 21 października 2011
  • Sypialnia

    

    

   Kolor to najbardziej ekscytująca z naturalnych materii na ziemi.Od zarania dziejów ludzie używali koloru do zaznaczenia swoich terytoriów i upiększania otoczenia.Kolor ma potężna siłę - może oczyścić i ożywić każdą zaniedbaną przestrzeń w domu,może zmienić i poprawić nastrój.Kolor bywa pełen namiętności i zmysłowości,ale może  też być uspakajający i medytacyjny.

    

    

   Dekalog urządzania sypialni

   1. Łóżko to główny bohater w sypialni - a więc ważna jest jego uroda(unikalne,lecz nie ekstrawaganckie wzornictwo,które nie znudzi się po latach,dobre materiały,wysoka jakość) - materac wymieniamy co 5 lat,a stelaż łóżka zostaje.

   2. Komfort snu - czyli" funkcjonalność",która idzie w parze z designem - regulacja wysokości materaca w zależności od upodobań i wieku użytkownika,dopasowanie do różnych stelaży,materaców,możliwość montażu pojemników.

   3.Coś dla zmysłów i zdrowia- czyli dotyk i piękno prawdziwej natury( drewno,skóra, naturalne tkaniny zawsze będą lepsze niż "plastik fantastic".

    

    

   4. Miękkie lądowanie - owalne formy są bezpieczniejsze,unikajmy ostrych kantów i krawędzi,modne i wygodne są tapicerowane zagłowia i ramy.

   5. Komfort leniuchowania - łóżko nie służy tylko do spania( a więc postawmy na gadżety - poduszki do pozycji siedzącej lub półleżącej,wbudowane stoliki idealne do porannej kawy lub odłożenia laptopa.

   6. Komfort przechowywania - czyli pojemne komody,pojemniki pod łóżkiem,szafy

   7.Komfort bycia sobą - wybieraj styl i funkcje,które są zgodne z Twoją naturą i stylem życia oraz dopasowanie do wielkości sypialni,pamiętając o zasadzie" mała sypialnia - jasne kolory, duża sypialnia - ciemne kolory.

   8. Cicho,sza czyli komfort zaklęty w detalach - postaw na niezawodne okucia,cichy domyk drzwi i szuflad.

   9. Coś dla prawdziwej kobiety - zadbaj o miniaturowy buduar w sypialni( lustro, toaletka,pufa,fotel)

   10. Nie daj  się zaskoczyć trendom - wybieraj piękne i funkcjonalne przedmioty,które z czasem nie stracą swojego ducha.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   piątek, 21 października 2011 11:22

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

 • Ulubione

Kanał informacyjny