sekretkoloru

Praktyczne pomysły i porady,pozwalające na to,by kolor ścian,mebli i dodatków stał się naszym sprzymierzeńcem.Kolor jest kluczowym elementem wystroju wnętrza.Wpływa nie tylko na sposób postrzegania przestrzeni,ale również na relacje między pomieszczeniem a znajdującymi się w nim przedmiotami.

Wpisy

 • sobota, 27 września 2014
  • Pikowania

   Finezyjne przeszycia sprawiają ,że proste z założenia przedmioty ,zyskują nowe,nieoczekiwane oblicza.Pikowania kojarzą się z przytulnymi kołdrami, narzutami i poduszkami.Jest to akcent ,który nadaje przedmiotom miękkości.Pikowania potrafią bardziej wyeksponować formę mebla,a z tkanin wydobyć ciekawą strukturę.

   Meble Chesterfild są w tej dziedzinie klasykami,ich charakterystyczne tapicerowania nie przestają inspirować. Projektanci często i chętnie wzorują się na nich.

    

    

    

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   sobota, 27 września 2014 12:17
 • poniedziałek, 22 września 2014
  • Kolor w sypialni

    

    

   W zależności od wybranej kolorystyki w samym pokoju możemy wykreować różne klimaty,nawet jeżeli wszystkie barwy będą neutralne i naturalne.W tej urządzonej w prosty sposób sypialni można wykreować kobiecy lub męski nastrój,urządzić ją w nowoczesnym lub tradycyjnym stylu,sprawić,że będzie wnętrzem żywym lub spokojnym,mimo że cały czas będziemy korzystać z tej samej palety barw.Ta ,sypialnia,w której zastosowano ograniczoną paletę neutralnych kolorów,takich jak brązowa pościel,wyrazista kość słoniowa na ścianach i kremowy dywan,ma wyraźnie męski klimat.

    

    

   Zieleń w odcieniu szałwi harmonizuje z brązem ,a ściany w kolorze kawy z mlekiem odciągają wzrok od ciemniejszego dywanu - pokój wydaje się większy. 

    

    

   Uwagę skupia wyraziste,czerwonotruskawkowe nakrycie łóżka,które kontrastuje z jasnoszarym dywanem i neutralnymi ścianami w odcieniu kamienia.

    

    

   Głęboki ,granat zwraca uwagę na łoże i harmonizuje z szarobłękitnym dywanem i ścianami w kolorze kości słoniowej,co daje nowoczesne w klimacie wnętrze.

    

    

   Poduszki w kolorze głębokiej czerwieni tworzą silny kontrast,kiedy zastosuje się go w oszczędny sposób z miękkimi,neutralnymi barwami w podobnej tonacji .

    

    

   Białe ściany tworzą kontrast dla pościeli w kolorze miętowej zieleni i wrzosowego fragmentu ściany,które wraz z szarym dywanem budują spokojny klimat.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Kolor w sypialni”
   Tagi:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 22 września 2014 16:06
 • poniedziałek, 15 września 2014
  • Balkon pełen kolorów

   Kolorowe aranżacje balkonów ,dodają energii i wprowadzają w pozytywny nastrój.Aranżacja balkonu powinna być przemyślana,dobrze zaplanowana i zagospodarowana.Urządzając przestrzeń balkonu postaw na styl i kolor. Każdy kolor, będzie się dobrze łączył z kolorami naturalnymi (biały,czarny,szary,brązowy).

   Na tarasie średniej wielkości świetnie wygląda naturalne drewno.Jest ono również dopełnieniem otaczającej nas przyrody.Dobrze współgrają z nim dodatki wykonane z tradycyjnych materiałów; plecionki,glinki i ceramiki. 

   Mały balkon wymaga rozwiązań składane meble,lekkie przykręcane parasole i wiszące doniczki pozwalają stworzyć przytulną letnią enklawę,nawet na niedużej powierzchni.

    

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 15 września 2014 11:51

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

 • Ulubione

Kanał informacyjny