sekretkoloru

Praktyczne pomysły i porady,pozwalające na to,by kolor ścian,mebli i dodatków stał się naszym sprzymierzeńcem.Kolor jest kluczowym elementem wystroju wnętrza.Wpływa nie tylko na sposób postrzegania przestrzeni,ale również na relacje między pomieszczeniem a znajdującymi się w nim przedmiotami.

Wpisy

 • piątek, 28 września 2012
  • Szukanie inspiracji

   Niezależnie od tego czy mieszkacie w mieście,czy na wsi,zawsze w swoim otoczeniu możecie napotkać źródła inspiracji.Znajdźcie tylko trochę wolnego czasu i rozejrzyjcie się dookoła.Przyjrzyjcie się kompozycjom barwnym na ogłoszeniach,plakatach i opakowaniach spożywczych.Te kolory zostały fachowo zestawione przez projektantów graficznych,a zatem nieprzypadkowo dobrze się komponują.Zapamiętajcie kolory ścian waszej ulubionej restauracji.Zbierajcie liście w parku,aby zapamiętać ich bogate tony pomarańczy i ochry.Przypatrzcie się uważnie,jak różne odcienie groźnego,stalowego nieba tuż przed burzą wyglądają w zestawieniu z brzozowym pniem drzewa.Odwiedźcie galerię sztuki i obejrzyjcie,jakich tonów oraz odcieni używali klasyczni i współcześni artyści.Inspiracje można znaleźć dosłownie wszędzie,jeśli tylko poświeci się na to trochę czasu.

   Zacznijcie inspiracjie z otaczającego was świata.

    

    

    

    

   Te zniszczone przez czynniki klimatyczne i odę łodzie mogłyby stanowić punkt wyjścia dla fantastycznej palety barwnej do kuchni wypełnionej drewnianymi szafkami w zielono- niebieskiej kolorystyce. 

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   piątek, 28 września 2012 13:46
 • środa, 19 września 2012
  • Nasycenie: kolory jasne i ciemne

   Myślę,że większość osób woli mieszkać w jasnym otoczeniu,dlatego ,że nasze samopoczucie w dużej mierze zależy od ilości światła w naszym domu.Światło wpada do wnętrza nie tylko przez drzwi i okna,jest również odbijane od ścian i mebli.

   Pokoje o jasnym wystroju odbijają większą ilość światła.Dzięki temu zwiększa się poziom energii w naszym organizmie.Kolory jasne i pastelowe powiększają optycznie pomieszczenie i dają wrażenie większej ilości światła.W takich pokojach możemy przebywać przez dłuższy czas,możemy  wykorzystywać je do różnych celów. 

    

    

    

    

   Ciemne kolory zawierają większą ilość pigmentu i w ten sposób odbijają mniejszą ilość światła.Mocne kolory wprowadzają do pokoju specyficzną atmosferę,należy więc rezerwować je raczej do pomieszczeń o konkretnym przeznaczeniu.Pokoje pomalowane w zdecydowane barwy wydają się mniejsze niż są w rzeczywistości,warto jednak mieć w domu jakiś kącik w nasyconym odcieniem.Duże pokoje lub pomieszczenia o wysokich sufitach można zmienić w przytulne wnętrza za pomocą nasyconych wibracyjnych barw.

    

    

    

    

   Pokoje o niedużym dostępie światła lub pomieszczenia,które dłuższy czas były zamknięte,wydzielają negatywną energię.Znajduje się ona na ścianach i w meblach,pozbawia nas naszej własnej energii i powoduje przygnębienie.Takie pomieszczenia najlepiej jest dekorować,stosując jasne,ciepłe kolory,które dają efekt ocieplający atmosferę i podnoszący poziom światła odbijającego się od wnętrza.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   środa, 19 września 2012 20:32
 • wtorek, 11 września 2012
  • Jak posługiwać się kolorami

   Zanim zdecydujesz,jakich barw chcesz użyć do dekoracji wnętrz,musisz najpierw ustalić,jaka gama kolorów do ciebie pasuje.Na początku zdecyduj,czy wolisz odcienie zimne,czy ciepłe.Jeśli twoim ulubionym kolorem jest niebieski,to prawdopodobnie wolisz tonacje zimne.Wybór czerwieni sugeruje skłonność do barw ciepłych.Musisz również zdecydować czy wolisz pastele,kolory jasne i jaskrawe,kolory podstawowe,czy odcienie nasycone i ciemne.Im bardziej jaskrawy i nasycony jest wybrany przez ciebie kolor,tym silniejsza jest twoja osobowość. 

    

     

    

   Jeśli nosisz czerwone ubrania,oznacza to,że lubisz ciepłe odcienie. Ruchowe kolory sugerują osobowość o skłonnościach do dominacji.

    

    

   Jeśli nosisz  kolor niebieski,będziesz preferować błękity,zielenie i fiolety. Dobór jasnych odcieni i pasteli wskazuje na osobowość cichą i spokojną.  

    

   Jak posługiwać się kolorami

   Decydując się na daną gamę kolorów,powinniście uwzględnić następujące fakty:

   1. Jaka jest ulubiona barw osoby korzystającej z pokoju?Czy preferuje ona tonacje zimne czy ciepłe?

   2. Czy pomieszczeni jest zimne,ciemne,czy ciepłe i słoneczne,czy jest duże,czy małe?

   3. Do czego ma służyć dany pokój?Czy ma robić wrażenie pobudzające,odprężające,czy inspirować do działania?

   4. Czy osoba lub osoby korzystające z pokoju mają jakieś konkretne wymagania,na przykład czy ktoś prowadzi stresujący tryb życia,cierpi na jakąś chorobę lub ma problemy natury psychicznej?

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   wtorek, 11 września 2012 13:00

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

 • Ulubione

Kanał informacyjny