sekretkoloru

Praktyczne pomysły i porady,pozwalające na to,by kolor ścian,mebli i dodatków stał się naszym sprzymierzeńcem.Kolor jest kluczowym elementem wystroju wnętrza.Wpływa nie tylko na sposób postrzegania przestrzeni,ale również na relacje między pomieszczeniem a znajdującymi się w nim przedmiotami.

Wpisy

 • sobota, 20 sierpnia 2011
  • Kolory i ich znaczenie

   Kolory wnętrza -zainteresowanie tematyką koloru spostrzegłam już malując w dzieciństwie...na ścianach, nie wszystkie kredki pasowały do kremowego salonu.
   Dobór kolorystyki wnętrza jest równie trudny jak koloru sukienki czy dodatków. Wiele rzeczy nam się podoba tylko nie bardzo wiemy która z nich do nas pasuje.
   Jestem częstym gościem w wielu domach czy hotelach, bywam w różnorodnych kawiarniach i restauracjach i patrząc na wystrój zastanawiam się dlaczego właśnie taki dobór barw zastosowano.
   Wiemy że kreowana jest moda na dane odcienie, czasem delikatne subtelne barwy, innym razem na mocne, świecące, odblaskowe kolory.

   Tylko czy zawsze czujemy się z ta modą dobrze. To tak jak z ubraniem, coś, co na kimś wygląda świetnie do nas w ogóle nie pasuje.

   Zastanawia mnie także symbolika kolorów, ich wpływ na samopoczucie. Bo przecież kolor wzbudza emocja.czasem działa..."Jak czerwona płachta na byka"
   Przypisujemy kolory do okoliczność, kolor żółty do Wielkanocy, czerwień z zielenią do świąt Bożego Narodzenia, czerwień do walentynek.

   Ja w swoim blogu postaram się szerzej spojrzeć na znaczenie poszczególnych barw. 

   Urszula Głuchowska- Bilska

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   sobota, 20 sierpnia 2011 01:55

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

 • Ulubione

Kanał informacyjny