sekretkoloru

Praktyczne pomysły i porady,pozwalające na to,by kolor ścian,mebli i dodatków stał się naszym sprzymierzeńcem.Kolor jest kluczowym elementem wystroju wnętrza.Wpływa nie tylko na sposób postrzegania przestrzeni,ale również na relacje między pomieszczeniem a znajdującymi się w nim przedmiotami.

Wpisy

 • poniedziałek, 29 lipca 2013
  • Kolor żółty

   Żółty,podobnie jak słońce wzbudza optymizm,więc to najlepszy  wybór,jeśli chcesz rozweselić wnętrze.

   Blada żółć i żółte światło żarówek wolframowych rozświetlają przestrzenie i nadają im ciepły charakter.

   Kolor żółty przysparza czasem kłopotów,ponieważ automatycznie przyciąga uwagę,więc często najlepszym wyjściem jest połączenie go z bielą lub kolorami neutralnymi,żeby osłabić jego efekt oraz z odcieniami niebieskiego i zieleni,by go zrównoważyć.

   Barwę żółtą,używaną w wystroju,można podzielić na cztery duże rodziny.

   • Cytrynowe żółcienie są jasne i lekkie,tworząc radosne wnętrza pełne energii i młodzieńczości.
   • Ochry i odcienie złamanej bieli,również świetliste,choć bardziej wyciszone,pozwalają uzyskać spokojne wnętrza,mniej radosne i energetyczne,ale czyste,uporządkowane a nawet dające wrażenie przepychu.
   • Żółcienie w odcienie żółtka jajka mają w swoim składzie odrobinę czerwieni,przez co są jeszcze cieplejsze i bardziej energetyczne.Te żywe odcienie przyciągają uwagę jak magnes,więc należy je łączyć z równie żywymi kolorami.Pomarańczowy z dużą dawką czerwieni w swoim składzie nadaje pomieszczeniom ciepłą,tropikalną atmosferę.
   • Odcienie złota,miedzi i brązu wprowadzają element wysokiej jakości,klasy,a nawet luksusu do przestrzeni,które ozdabiają.Należy używać je ostrożnie i z umiarem,w innym wypadku mogą z ciepłych zmienić się w wulgarne. 

    

    

    

    

    

   Łączenie żółci i bieli nie jest trudne.Biały pomaga podkreślić ciepło żółci,tłumiąc nieco jego intensywność.

    

    

    

   Żółty jest jedną z barw podstawowych;dopełnia go fiolet i jest najjaśniejszym kolorem spektrum.

   Symbolizuje ciepło,energię ,radość,inteligencję i szczęście.

   W naturze można go znaleźć między innymi w słońcu,słonecznikach,żonkilach,jesiennych liściach,owocach,złocie.

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 29 lipca 2013 17:05
 • czwartek, 25 lipca 2013
  • Kafle i terakota

   Rozwój nowoczesnego budownictw spowodował,że możemy wymagać,by podłogi były płaskie i równe.Ręcznie robiona terakota dostępna jest w wielu nasyconych barwach.Odpowiednio nacierana terpentyną i olejem lnianym tworzy ciepłą,połyskliwą i twardą powierzchnię.Każdy kafel jest wyjątkowy,ma inny odcień i strukturę. Jeśli chcecie zastosować terakotę na zewnątrz domu w klimacie zimowym,powinniście upewnić się czy jest odporna na mróz.

   Inne ,ręcznie robione kafle barwione są na intensywne kolory,mogą być błyszczące lub matowe.Niektóre zdobione są w sposób tradycyjny,inne mają nowoczesne wzory.Można je stosować osobno,jako ozdobne płytki, lub mocować w wilgotnym cemencie.

   Inne tworzywa naturalne,jakie możemy wprowadzić do wnętrza, to ceramika,trzcina,wiklina oraz tkaniny; bawełna,wełna i jedwab.

    

    

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   czwartek, 25 lipca 2013 07:38
 • poniedziałek, 22 lipca 2013
  • Kolor srebny

    

    

   Srebrny kolor sprawia,że zwyczajne meble i dodatki zmieniają się w przyciągające wzrok luksusowe przedmioty.W takiej postaci odnajdą się i w nowoczesnych, i w stylizowanych wnętrzach.

   Srebro równoważy i harmonizuje.Jest związane z księżycem,symbolizuje zmianę,naukę i kobiecość.  

   Ponieważ srebro odwiecznie kojarzy się z księżycem,to w takim razie ma ono również wiele wspólnego z nadzieją,mądrością oraz elokwencją.Jest takie powiedzenie: " Mowa jest srebrem, milczenie - złotem"Natomiast ktoś,komu nadaje się miano "żywego srebra",jest dynamiczną, entuzjastyczną osobą.SREBRNY GLOB to inaczej Księżyc - naturalny satelita ziemi.

   Srebro niekiedy budzi negatywne skojarzenia,dlatego że z "trzydzieści srebrników" zdradzono Jezusa Chrystusa.

   Srebro,tak jak wszystkie metaliczne barwy,wygląda naprawdę znakomicie na tle dekoracyjnych ornamentów sprzed lat oraz w towarzystwie mebli i innych przedmiotów o bogatych formach.Dodaje aranżacji jeszcze więcej splendoru,podkreśla jej pałacowy styl.

    

    

    

   Ornament dobrze komponujący się ze srebrną barwą to liście i kwiaty akantu oraz wici roślinne - popularne szczególnie w okresie baroku.Stwarza to aranżacje o pałacowym charakterze,ale nie przytłaczającą bogactwem.

    

    

    

   Szary kolor z metalicznym połyskiem ożywia wystrój nowoczesnego wnętrza i je dekoruje.

    

    

   Srebrna barwa dobrze komponuje się z wieloma kolorami.Połączona z odcieniami szarości i  odrobiną bieli , przygasza mocny metaliczny  srebrny blask .

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 22 lipca 2013 10:43

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

 • Ulubione

Kanał informacyjny