sekretkoloru

Praktyczne pomysły i porady,pozwalające na to,by kolor ścian,mebli i dodatków stał się naszym sprzymierzeńcem.Kolor jest kluczowym elementem wystroju wnętrza.Wpływa nie tylko na sposób postrzegania przestrzeni,ale również na relacje między pomieszczeniem a znajdującymi się w nim przedmiotami.

Wpisy

 • wtorek, 31 lipca 2012
  • Dekoracyjne malowanie ścian

    

   Ściany o przepięknych fakturach,odpowiednio dobrane kolory,połączenie kilku rozmaitych deseni nadadzą każdemu wnętrzu indywidualny styl,który docenią zarówno domownicy,jak i goście.Wspaniałe efekty można uzyskać kładąc tynki dekoracyjne.

   Pokaże zaraz jak pomalować ścianę by nadać jej fantazyjny wygląd.

   TĘCZA

   Zanim zaczniemy malowanie,musimy zadbać o to,by podłoże było stabilne,suche i twarde.Tak przygotowaną ścianę gruntujemy środkiem przeznaczonym do tego celu.Następnieza pomocą pędzla nanosimy jednolity kolor.

    

    

   2 Zanim farba tworzy tło,wyschnie,malujemy pędzlem żółty,skośny pas.

    

    

   3 Nieco poniżej żółtego pasa robimy kolejny jasnej zieleni

    

    

   4 Dolny róg ściany malujemy ciemnozieloną farbą.

    

    

   5 Gdy farby są jeszcze mokre,rozcieramy je gąbką.Czynność tę wykonujemy w tym samym kierunku,w którym malowaliśmy kolorowe pasy.Rozcieranie zaczynamy od jaśniejszych kolorów.

    

    

   6 Przechodzimy do roztarcia dolnej części ściany,na której znajduje się ciemniejszy kolor.Gdy otrzymamy żądany efekt,ścianę pozostawiamy do wyschnięcia.

    

    

    

    Efekt końcowy

    

    

   Jak Wam się podoba? 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   wtorek, 31 lipca 2012 11:35
 • poniedziałek, 30 lipca 2012
  • Triki z kolorem

   Uważam,że barwa to jedno ze skuteczniejszych narzędzi dekoratorskich.Mając wiedzę na temat kolorów osiągam oczekiwany efekt, zdradzę teraz kilka praktycznych rad.

   Bardziej przytulnie

   Jeśli w dużym wnętrzu nie czujesz się komfortowo,możesz optycznie wzmocnić efekt przytulności pokoju,malując jego przeciwległe ściany na taki sam kolor.

    

   Mocne akcenty


   W pomieszczeniu z dominującymi kolorami neutralnymi dodaj dla kontrastu kolor wyrazisty.Mogą to być tapicerowane meble,poduszki albo obrazy.Intensywne barwy,jak oranż,limonka czy czerwień wspaniale sprawdzą się jako ożywiające przestrzeń akcenty kolorystyczne.  

    

   Mocne Akcenty

    

    

    

   Tworzenie nastroju


   Nasycenie wnętrza intensywnym kolorem pozwala łatwo uzyskać określony styl albo nastrój.Ciepłe błękity,gorące róże czy słoneczne żółcie.Stwarzają wrażenie wiekszej przestrzeni.Pomalowanie na zdecydowany kolor ściany za otwartymi półkami pomaga wyeksponować np;kolekcję książek

    

    

    

   Wybór odcieni

    

    


    

   Czerwień zawsze optycznie ociepli i zamknie przestrzeń podczas gdy biel ją powiększy i doświetli.Wybierając kolor farby,pamiętaj,by był on o ton lub dwa jaśniejszy od tego,jaki finalnie chcesz uzyskać.Próbki koloru często nie oddają rzeczywistej barwy.Trzymaj się jak najdalej od idealnie białej farby.Zawiera ona niebieski pigment,który w pokojach mało nasłonecznionych wygląda szaro i ponuro.Proponuje wybrać standardową biel z odrobiną różowego pigmentu.Wtedy uzyskasz świetlisty odcień.

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 30 lipca 2012 21:52
 • środa, 25 lipca 2012
  • Fototapety

    

   Zainspiruj się!

   Wzorem i kolorem, który zaczaruje Twoją ścianę. Oryginalnością , urokiem, wdziękiem, elegancją.Wybierz inspirację najlepszą dla Twojego salonu.Fototapeta może nas bawić,dostarczać wzruszeń lub zmuszać do myślenia.

    

    

   Zauważyłam,że fototapety wracają do łask.Są teraz lepszej jakości niż kilkadziesiąt lat temu. Myślę,że jest to jeden z najtańszych i najbardziej efektownych sposobów na optyczne powiększenie mieszkania.Za ich pomocą można wyczarować np:panoramę Paryża lub widok na pięknie oświetlony most.Zabawa z fototapetami pozwoli całkowicie odmienić charakter pomieszczenia.Tapety nie tylko dekorują ściany ale tworzą całe wnętrze,nadając mu określony styl.Możliwości ich użycia jest wiele.Wybierając tan rodzaj wykończenia wnętrz,możemy sobie pozwolić na dużą swobodę.

    

    

    Mamy czerwonego kapturka u siebie w pokoju.

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „Fototapety”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   środa, 25 lipca 2012 19:44

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

 • Ulubione

Kanał informacyjny