sekretkoloru

Praktyczne pomysły i porady,pozwalające na to,by kolor ścian,mebli i dodatków stał się naszym sprzymierzeńcem.Kolor jest kluczowym elementem wystroju wnętrza.Wpływa nie tylko na sposób postrzegania przestrzeni,ale również na relacje między pomieszczeniem a znajdującymi się w nim przedmiotami.

Wpisy

 • środa, 13 czerwca 2012
 • niedziela, 10 czerwca 2012
  • Tapety

    

    

   Tapety znów są modne i są interesującym elementem dekoracyjnym wnętrz.Dzięki kolorystyce i wzornictwie możemy uzyskać niepowtarzalny styl i oryginalność  w pomieszczeniach. Mogą być położone na całej ścianie,bądź tylko jako pojedynczy motyw.Można je kłaść na ścianach wszystkich pomieszczeń( ze względu na sporą liczbę rodzajów) i są niezwykle dekoracyjne,a możliwość łączenia w różnorodne wzory,faktury i kolory tylko podwyższają ich walory.

   Do wyboru mamy tapety:

   •  Papierowe - wykonane z jednej lub dwóch warstw papieru ( te drugie są trwalsze).Mogą być drukowane lub tłoczone.
   •  Winylowe - spód tapety jest zrobiony z papieru,a wierzch z winylu - płaskiego lub spienionego.Winyl płaski jest dość cienki,ale za to odporny na zarysowania,z kolei spieniony jest grubszy i lepiej maskuje nierówności ścian,jednak ściera się i łatwo można go zarysować.Tapety winylowe są odporne na wodę i ogień.
   •  Na fizelinie - są to tapety winylowe lub papierowe podklejone warstwą fizeliny.Układa się je szybko,ponieważ klej nanosi się tylko na ścianę.Są one cieple,tłumią hałas i dobrze kryją nierówności ścian.Przy ich usuwaniu warstwa fizeliny pozostaje na ścianie i może stanowić podkład pod nową tapetę.
   •  Z włókna szklanego - mają strukturę przypominającą tkaninę.Są odporne na wilgoć i ogień,można je też malować.Niestety dość trudno jest je wymienić - odchodzą razem z tynkiem.
   •  Rauhfaser - składa się z dwóch warstw papieru połączonych z drewnianymi wiórkami tworzącymi fakturę.Bardzo dobrze kryją wszystkie nierówności ściany.Można je malować.

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   niedziela, 10 czerwca 2012 11:55
 • poniedziałek, 04 czerwca 2012
  • Dywan w pokoju dziecka

   Dywan w pokoju dziecka 

   Zasady dobierania dywanu do wnętrza pomieszczenia:

   1.  Dobieramy kolor dywanu na zasadzie kolorów dopełniających(kolory po przeciwnej stronie koła barw)np: żółte wnętrze- niebieski dywan lub lekko fioletowy
   2.  Dobieramy kolor dywanu do wnętrza na zasadzie tej samej gamy kolorystycznej,np: żółte wnętrze- dywan żółty,pomarańczowy,czerwony
   3.  Dobieramy kolor dywanu na zasadzie tej samej gamy barwnej(gama barwna to wszystkie odcienie tego samego koloru)np: żółte wnętrze- dywan jaśniejszy lub ciemniejszy w tym samym kolorze                           

   Dywanem możemy podkreślić podział pomieszczeń.Pomaga tworzyć pomieszczenia wielofunkcyjne,wyodrębnić miejsce do spania,odpoczynku,pracy.

   Pokój dziecięcy to miejsce pełne kolorów służące do zabawy.Najważniejsze cechy dywanu do pokoju dziecka to miękkość i odporność na zabrudzenia.Wskazane jest żeby dywan był jasny,kolorowy i ciepły bo dzieci bawią się najczęściej na podłodze.  

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 04 czerwca 2012 08:25

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

 • Ulubione

Kanał informacyjny