sekretkoloru

Praktyczne pomysły i porady,pozwalające na to,by kolor ścian,mebli i dodatków stał się naszym sprzymierzeńcem.Kolor jest kluczowym elementem wystroju wnętrza.Wpływa nie tylko na sposób postrzegania przestrzeni,ale również na relacje między pomieszczeniem a znajdującymi się w nim przedmiotami.

Wpisy

 • wtorek, 26 maja 2015
 • wtorek, 19 maja 2015
  • Dom przyjazny dziecku

   W pierwszych latach życia dziecko zdobywa doświadczenia,które kształtują jego stosunek do siebie i świata.Należy zwrócić uwagę,aby dom,w którym przebywa ,był dostosowany do jego potrzeb i wymagań,aby był dla niego atrakcyjny,bezpieczny i zmieniał się wraz z kolejnymi etapami rozwoju.Wpływ domu rodzinnego i otoczenia ma olbrzymie znaczenie,gdyż dziecko bezkrytycznie asymiluje to, co oferuje mu najbliższy świat.Dlatego tak ważny jest mądry wybór tego,co proponujemy naszym dzieciom i jaki użytek one z tego zrobią.Dziecko powinno się dobrze czuć w całej przestrzeni domu. Należy zapewnić mu takie warunki rozwoju i bezpieczeństwa,aby zminimalizować  ryzyko ewentualnych wypadków.Postarajmy się ,aby wnętrze było dobrze zorganizowane,a dziecko poruszało się w nim bezpiecznie,bez konieczności przestrzegania niepotrzebnych zakazów.

    

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   wtorek, 19 maja 2015 21:15
 • środa, 13 maja 2015
  • Błękit i zieleń

   Błękit i zieleń - Balsam dla duszy

   Błękit w towarzystwie zieleni to odzwierciedlenie spokoju i zadumy.Obie barwy są symbolem wody i świata roślinnego.Zieleń i błękit kojarzą się z przejrzystym,turkusowym jeziorem górskim w otoczeniu pachnących jodeł,z zaciszną zatoką morską pod lazurowym niebem,okoloną okazałymi palmami o gęstych pióropuszach.Pod wpływem światła słonecznego barwy wody i nieba nabierają intensywności,dorównując tym samym najszlachetniejszemu szmaragdowi i szafirowi.

   Błękit i zieleń dają nam poczucie bezpieczeństwa i zadowolenia,zarówno pod względem psychicznym ,jak i fizycznym. Płynąca z nich siła sprzyja rozwojowi i zmianom.Na nowo budzi się w nas wrażliwość na piękno,dzięki czemu udaje się nam znależć drogę do prawdy.

   Błękit i zieleń we wnętrzu.

   Kombinacja błękitu z zielenią wykazuje uzdrawiające działanie,sprawia,że jesteśmy wyciszeni i skoncentrowani.Idealnie nadaje się do gabinetu lub pracowni.Latem błękit i zieleń wnoszą do wnętrza świeżość,wywołując jednocześnie wrażenie dali i głębi,również w małych pomieszczeniach.

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   środa, 13 maja 2015 19:56

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

 • Ulubione

Kanał informacyjny