sekretkoloru

Praktyczne pomysły i porady,pozwalające na to,by kolor ścian,mebli i dodatków stał się naszym sprzymierzeńcem.Kolor jest kluczowym elementem wystroju wnętrza.Wpływa nie tylko na sposób postrzegania przestrzeni,ale również na relacje między pomieszczeniem a znajdującymi się w nim przedmiotami.

Wpisy

 • czwartek, 30 maja 2013
  • Kwiaty

    

   Kwiaty są ozdobą domu.Czasem potrafią całkowicie przeobrazić wnętrze i zupełnie je odmienić,jak połyskujący naszyjnik odmienia charakter małej czarnej.Dobrane z uwagą kwiaty są potężnym narzędziem dekoracyjnym,a kwiatowe wzory i kolory stanowią świetną formę autoekspresji.

    

    

   Kwiaty sprawiają,że czujesz się jak u siebie,a w dodatku rozświetlają każde miejsce. 

   Luźny bukiet z wiejskich kwiatów wstawiony do emaliowanego naczynia będzie efektownie zdobić letnie przyjęcie lub po prostu ożywi stół w kuchni.

   Eksperymentuj z kwiatami.Stwórz kolekcję wazonów,które ci się podobają,listę kwiatów,które szczególnie lubisz,oraz kolorów pasujących do każdego z wnętrz,a następnie ciesz się dobieraniem kwiatów zgodnie z porami roku.

    

    

   Kwiaty w cudowny sposób dodają ciepła i uroku każdemu wnętrzu.Uwielbiam świętować kolejne pory roku z charakterystycznymi dla nich kwiatami z różnych palet kolorystycznych.

    

    

   Eksponowanie kwiatów władnych naczyniach jest równie ważne,co wybór inspirujących kwiatów.Zawsze wypatruj niezwykłych,wielobarwnych lub całkiem jednokolorowych wazonów,dzbanków lub mis,które będą idealnie pasować do różnych kompozycji kwiatowych.

    

    

   Szklane wazony w żywych kolorach wyglądają niczym wystawa w sklepie ze słodyczami.Nie potrzeba nic więcej,jak tylko kilka łodyżek,by stanowiły jasną i odważną całość.

    

    

   Kwiat róży w naczyniu w kształcie kuli wypełniony cekinami,które odbijają światło i eksponują kwiat.

    

   Uwielbiam ,gdy duży wypełniony kwiatami stoi na półce na kominku w towarzystwie mniejszego,w którym umieszczam jeden kwiat.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   czwartek, 30 maja 2013 08:49
 • poniedziałek, 27 maja 2013
  • Szalone lata 60.

    Estetyka lat 60.zawojowała współczesną wrażliwość.Widać to na każdym kroku,także w najnowszych kolekcjach szklanych naczyń.Kolorowe kieliszki,pucharki i szklanki przeżywają renesans.Znów w cudowny sposób ożywią stół,udekorują gzyms nad kominkiem lub przeszklony kredens.

   Kolor zaklęty w szkle.

    

    

    

   Szalone lata 60 powracają w wystroju.Przedmioty kipią soczystymi kolorami,zaskakująca formą i geometrycznymi wzorami.

    

    

   Biało- czerwone kubki termiczne.Dwie warstwy porcelany są idealnym izolatorem cieplnym,dzięki temu napój długo pozostaje gorący.

    

    

   Zegar ścienny pop- art. O prostej linii wzorniczej,z oryginalną tarczą.

    

    

   Elegancki design.Piękna czerwona lodówka.

    

    

   Czerwone podkładki z miękkiego filcu w soczystej barwie,pięknie prezentuje się na stole.

    

    

    

   Srebrne radio w stylu retro.

    

    

   Biała stylowa szafeczka.Jej atuty to charakterystyczny wygląd i wyjątkowa mobilność.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 27 maja 2013 09:15
 • czwartek, 23 maja 2013
  • Paw

    

   Płochliwy,krzykliwy z wachlarzem bajecznych piór na ogonie i zawadiackim czubkiem na głowie.O tym ,że ludzie zrobili z niego symbol pychy i buty,nic nie wie.Jest po prostu piękniej wyposażonym przez naturę krewniakiem zwykłej domowej kury.To jeden z ulubionych motywów dekoracyjnych.Mój paw nie przypomina ptaka z chińskich jedwabiów albo broszy od Rene Laliquea a raczej łowicką wycinankę - nie trzeba mu cyzelować każdego piórka ani szukać opalizującej farby.Ma za to dużo wdzięku i łatwo go namalować.

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   czwartek, 23 maja 2013 18:24

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

 • Ulubione

Kanał informacyjny