sekretkoloru

Praktyczne pomysły i porady,pozwalające na to,by kolor ścian,mebli i dodatków stał się naszym sprzymierzeńcem.Kolor jest kluczowym elementem wystroju wnętrza.Wpływa nie tylko na sposób postrzegania przestrzeni,ale również na relacje między pomieszczeniem a znajdującymi się w nim przedmiotami.

Wpisy

 • środa, 30 maja 2012
  • Bajeczne kobierce

    

   Zdumiewają przepychem,przyprawiają o zawrót głowy feerią barw i bogactwem ornamentyki.Orientalne dywany od pokoleń zdobią nasze domy,wnosząc do nich elementy luksusu i egzotyki.

   Funkcja i miejsce dywanu w kulturze krajów Bliskiego Wschodu znacznie się różni od zachodniej.Dywan towarzyszy mieszkańcom Orientu przez całe życie: wszelkie wydarzenia religijne,polityczne ,rodzinne odbywają się w jego otoczeniu.

   Kobierce osnute są różnymi legendami tak popularnymi jak opowieści o Sheherezadzie  czy Alladynie.

   Niektórym dywanom przypisuje się nadzwyczajne właściwości,dotyczy to zwłaszcza modlitewników.Dywanik na którym wymodlona intencja została spełniona,uważa się za szczególnie miły Bogu,staje się on przedmiotem wyjątkowej troski. 

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   środa, 30 maja 2012 14:02
 • wtorek, 29 maja 2012
  • Niebieskość

    

    

   W dwudziestym pierwszym wieku niebieski stał się w dekoracji wnętrz kolorem samodzielnym. Barwa niebieska z chińskiej porcelany zestawiona z bielą nie jest już jednym dopuszczalnym połączeniem. Odcienie bladoniebieskie przestały być domeną niemowląt płci męskiej.Modne są wszystkie odcienie niebieskości od kaczego jajka przez bez i cyraneczkę ( jasny morski) aż po benzynę.

   Kolor wody i nieba wprowadza do naszego mieszkania powiew chłodu i świeżości.Doskonale uspakaja i rozładowuje napięcia związane ze stresem.Przeciwdziała nadciśnieniu."Higieniczny" kolor polecany do łazienek. Potęguje wrażenie czystości i porządku.Niebieski wpływa na naszą percepcję przestrzeni,powiększa optycznie wnętrze. Polecam do pomieszczeń przeznaczonych do pracy,zwłaszcza przy komputerze.Spojrzenie w błękit daje ulgę naszym oczom i odświeża umysł.Niebieski symbolizuje kreatywność i inspirację.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   wtorek, 29 maja 2012 09:41
 • poniedziałek, 28 maja 2012
  • Rola światła

    

   Światło naturalne jest niezbędne do życia na ziemi i zawsze staram się je w pełni wykorzystać.Światło zależy od różnych elementów:pogody,pory roku.godziny i położenia domu.Może być bezpośrednie,odbite lub rozproszone.Zarówno światło naturalne,jak i sztuczne może tworzyć odmienny nastrój.

   Aby wzmocnić naturalne światło:

   • okna powinny być czyste
   • zakładać zasłony przez które dostaje się maksimum światła
   • w ciągu dnia zasłony powinny być szeroko rozsunięte
   • rośliny i przedmioty nie powinny blokować dostępu światła 
   • w pokojach niedoświetlonych umieszczam lustra naprzeciwko okien                   

   Bezpośredni strumień światła może posłużyć do wyeksponowania konkretnych przedmiotów w pokoju.Specjalne oświetlenie nada urody obrazowi,rzeźbie,ikebanie,roślinie lub wyjątkowemu meblowi.

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 28 maja 2012 12:11

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

 • Ulubione

Kanał informacyjny