sekretkoloru

Praktyczne pomysły i porady,pozwalające na to,by kolor ścian,mebli i dodatków stał się naszym sprzymierzeńcem.Kolor jest kluczowym elementem wystroju wnętrza.Wpływa nie tylko na sposób postrzegania przestrzeni,ale również na relacje między pomieszczeniem a znajdującymi się w nim przedmiotami.

Wpisy

 • wtorek, 21 kwietnia 2015
 • poniedziałek, 13 kwietnia 2015
  • Barwy podstawowe

   Czerwień ,żółć i błękit w czystych odcieniach tworzą bardzo mocną kompozycję kolorystyczną, która nawet wyrazistemu wystrojowi nada zdecydowany charakter. Najczęściej kolory te są wybierane do wnętrz o wystroju etnicznym,inspirowanych kulturą ludową z wielu regionów świata.Ostatnio jednak zestawienie barw podstawowych jest coraz częściej stosowane do ożywienia oszczędnie urządzonych nowoczesnych sypialni,kuchni czy salonów.Kolory pełnią wtedy dominującą rolę w dekoracji wnętrza,skupiając uwagę patrzącego.Radzę jednak stosować je ostrożnie.

   1.Nie stosujemy barw podstawowych w równych ilościach.

   Najlepiej,gdy dominuje jedna z nich,a pozostałe ją uzupełniają czyli występują tylko na niewielkich płaszczyznach.Na przykład jeśli ściana jest czerwona,proponuje wybrać żółty dywan i niebieskie drobiazgi - poduszki,obraz itp

   2. Rozważnie trzeba wybrać dominujący kolor.

   Na dużych powierzchniach lepiej nie stosować barwy żółtej - ze wszystkich kolorów ona działa najmocniej.

   3. Łączymy barwy podstawowe z bielą

   Takie zestawienie wygląda bardzo czysto i wesoło,w dodatku nie jest agresywne - biel,zwłaszcza na dużych powierzchniach,neutralizuje działanie jaskrawych kolorów.

   4.Nie używamy kolorów wyłącznie w czystych odcieniach.

   Niech przynajmniej jeden z nich będzie stonowany,np złamany szarością lub mocno rozbielony.Można też ograniczyć paletę do dwóch barw,wzbogacając aranżację odcieniem neutralnym - wtedy kompozycja nie będzie zbyt jaskrawa.

    

    

    

    

    

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 13 kwietnia 2015 13:00
 • środa, 08 kwietnia 2015

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

 • Ulubione

Kanał informacyjny