sekretkoloru

Praktyczne pomysły i porady,pozwalające na to,by kolor ścian,mebli i dodatków stał się naszym sprzymierzeńcem.Kolor jest kluczowym elementem wystroju wnętrza.Wpływa nie tylko na sposób postrzegania przestrzeni,ale również na relacje między pomieszczeniem a znajdującymi się w nim przedmiotami.

Wpisy

 • poniedziałek, 28 kwietnia 2014
  • Feng shui w pokoju dziecka

   KOLORY I SPECJALNE REMEDIA DO POKOJÓW DZIECIĘCYCH

   Do pokoju dziecięcego wspaniale nadają się błękit i zieleń.Barwy te pobudzają rozwój,doskonalenie się i pozytywną postawę.Dobrym kolorem do pokoju dziecka jest też biel,zwłaszcza jeśli doda się niebieskie i zielone akcenty.W przypadku bardzo małego dziecka duża liczba barw podstawowych pomaga w stymulacji jego funkcji mózgowych i rozwoju umiejętności zmysłowych.Aby uspokoić nadpobudliwą albo nieposłuszną pociechę,można wprowadzić do białej sypialni ciemniejsze kolory,takie jak czerń,brąz albo ciemniejszą zieleń.

   • Żeby rozjaśnić umysł dziecka:umieść jasno świecącą lampkę w sferze dzieci w pokoju pociechy.To remedium będzie nieustannie wspierać dziecko.
   • Żeby uaktywnić świadomość i zdolności intelektualne dziecka:zawieś dzwoneczki nad wezgłowiem łóżka i (albo) w sferze wiedzy w pokoju
   • Żeby wprowadzić emocje dziecka w stan równowagi podnieść jego samoocenę :zawieś fasetowaną,kryształową kulę nad wezgłowiem łóżka.                    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 28 kwietnia 2014 09:13
 • czwartek, 24 kwietnia 2014
  • Kolorowe balkony

   Balkon może wyglądać jak z bajki,niezależnie,czy przez cały dzień świeci na niego słońce,czy pada cień.Najważniejsze,by przy wyborze roślin uwzględnić ich potrzeby klimatyczne.

   Balkon wschodni

   Słońce zagląda na niego tylko w porannych i przedpołudniowych godzinach.Lubi to większość roślin.A na dodatek możesz posadzić tu takie gatunki,które dobrze znoszą półcień.Na balkonie wychodzącym na wschód wegetacja odbywa się zgodnie z rytmem przyrody.Rośliny budzą się w promieniach słońca i wygrzewają się w nich do godzin popołudniowych w cieniu do wieczora.

   Bogactwo roślin umożliwia tworzenie kompozycji kolorystycznych - monochromatycznych, skontrastowanych, ciepłych,zimnych.

    

    

    

   Balkon zachodni

   Panuje na nim intensywne ciepło,które nie dla wszystkich roślin jest korzystne.Jeśli je jednak odpowiednio dobierzesz,zapewnisz sobie piękne otoczenie,a także upojny zapach o zmroku.

   Znakomitym wyborem są tzw.rośliny księżycowe - datura,wiciokrzew czy maciejka.

    

    

   Balkon południowy

   Lubi go większość balkonowych piękności. Dzięki temu łatwo będzie zrobić z nich efektowne kompozycje.Pamiętaj jednak o częstym podlewaniu roślin i ochronie ich przed upałem.

   Należy unikać bardzo ciemnych pojemników i doniczek - ciemne kolory absorbują promienie słoneczne i ziemia w nich dodatkowo się nagrzewa, co powoduje, że korzenie narażone są na przesuszenie i przegrzanie. 

    

    

   Balkon północny

   Dociera do niego najmniej światła .Nie znaczy to,że na balkonie wychodzącym na północ należy zrezygnować z sadzenia roślin.Trzeba wybrać takie,które będą dobrze rosły w cieniu.

   Rozproszone światło i wyrównana temperatura,jakie panują na wychodzącym na północ balkonie,to dla wielu roślin prawdziwe dobrodziejstwo.Jeżeli balkon jest całkowicie zacieniony,nieźle na nim będą się czuły byliny o zielonych liściach( bluszcz,jak również niektóre iglaki - chociażby cisy)

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   czwartek, 24 kwietnia 2014 09:40
 • czwartek, 17 kwietnia 2014

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

 • Ulubione

Kanał informacyjny