sekretkoloru

Praktyczne pomysły i porady,pozwalające na to,by kolor ścian,mebli i dodatków stał się naszym sprzymierzeńcem.Kolor jest kluczowym elementem wystroju wnętrza.Wpływa nie tylko na sposób postrzegania przestrzeni,ale również na relacje między pomieszczeniem a znajdującymi się w nim przedmiotami.

Wpisy

 • poniedziałek, 29 kwietnia 2013
  • Paleta chińska

   Chińska paleta składa się z intensywnych,ale czystych barw,np. ognista smocza czerwień.Chiński styl jest wyrafinowany, ale ciepły, bazujący na wibrujących barwach,które dla Chińczyków są głęboko symboliczne,np. kolor czarny jest kolorem kobiecym, kojarzonym z odrodzeniem życia. Z czarnym yin kontrastuje męski,czerwony yang, który symbolizuje autoekspresję. Barwy w chińskiej palecie zawsze są dokładnie równoważone, aby wywołać poczucie kontroli i harmonii, a ta znakomicie pasuje do wnętrz urządzonych w nowoczesnym stylu.Typowymi dla niej akcentami kolorystycznymi są złamane biele,perłowe szarości i złoto,a jako dodatki najlepiej wyglądają przedmioty lakierowane,porcelana,jedwab i ciemne drewno.

    

    

   Chińska kaligrafia i posążek Buddy to idealne akcesoria do salonu urządzonego w orientalnym stylu.Jeżeli macie podobne do tych ulubione drobiazgi,można zbudować wokół nich kompozycję barwną.Stosując w pokoju subtelną paletę kolorystyczną,dzieła sztuki staną się punktami skupiającymi uwagę na symetrię wystroju.W chińskich wnętrzach szczególnie ważne jest zachowanie równowagi.

    

    

   W tym odważnym zestawieniu smocza czerwień zrównoważona została czarnymi meblami.Całość rozświetla biały dywan.

    

    

   W tym pokoju urządzonym w stylu japońskim szarokamienny kolor ścian ożywiają naturalne odcienie oliwkowej zieleni i szkarłatu na tkaninach.

    

    

    

   Wytworny nastrój tego wnętrza wynika z mocnego kontrastu między błękitnymi ścianami a czerwienią i złotem.

    

    

   Ta neutralna ,ale ciepła paleta barw składa się z beżu,koloru kawy z mlekiem i brązu,a kontrastowy akcent zapewnia mocna,japońska czerwień w którym to kolorze jest dywan.

        

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 29 kwietnia 2013 14:00
 • czwartek, 25 kwietnia 2013
  • Czarne wnętrza

   Nie ulega wątpliwości,że jednym z kolorów,którym przypisywany jest najsilniejszy wpływ na psychikę jest czerń,kojarzona tradycyjnie ze wszystkim co negatywne.Jednak dopiero jej nadmiar stworzy w domu takie wrażenie.Stosowany z umiarem kolor czarny jest synonimem wytworności,elegancji i nowoczesności.

   Ogólnie rzecz biorąc,czerń i inne ciemne kolory mogą robić duże wrażenie w odpowiednich wnętrzach,w których jest dużo naturalnego światła lub umiejętnie zaprojektowane sztuczne oświetlenie.Czerń częściej jest używana do mebli,detali ozdobnych i akcesoriów niż do ścian.Niemniej,ściana pomalowana lub wytapetowana na czarno przyciąga wzrok i można ją ozdobić obrazkami,przełamując głębie koloru.

   Czarny dobrze się komponuje z białym,żółtym i jasnymi kolorami,przez co pozwala skutecznie osiągać odważne,teatralne efekty.

   Czerń i biel to odwieczni jin i jang.Od zawsze się przyciągają, a jednocześnie stanowią kwintesencję kontrastu. Użycie czerni i bieli w wystroju to klasyczna metoda urządzania wnętrz.Umiejętne podejście pozwala po mistrzowsku zharmonizować elementy jasne i ciemne.To połączenie przyniosło spektakularne efekty w wielu projektach,a jego atrakcyjność pozostaje ponadczasowa.

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   czwartek, 25 kwietnia 2013 13:46
 • poniedziałek, 22 kwietnia 2013
  • Wzory - motywy naturalne

   Elementy natury wkraczają do wnętrz w postaci sztuki dekoracyjnej,przedstawiającej rośliny i zwierzęta,które przywodzą na myśl odległe,egzotyczne krajobrazy.W pokojach dziecinnych można,na przykład zastosować bardziej swojskie motywy natury: zwierzęta domowe albo rośliny ogrodowe.Pojedyncze motywy często eksponowane są na wybranym tle,co czyni je niemal abstrakcyjnymi elementami dekoracyjnymi.

   Innym fascynującym źródłem inspiracji naturą są motywy zwierzęcej skóry,popularne od dziesięcioleci.Prawdziwa skóra jest droga i jej użycie budzi wątpliwości natury etycznej,a poza tym nie nadaje się do wszystkich powierzchni.Dlatego też tkaniny,tapety i płytki ozdabiane są wspaniałymi wzorami,jakimi przyroda obdarzyła zebry,żyrafy,tygrysy i inne zwierzęta.W domu te desenie stają się prawdziwym hołdem złożonym naturze oraz niezwykle atrakcyjną dekoracją wnętrza.

    

    

   Popularne są także motywy azjatyckie, z którego emanuje taka sama świeżość,jak z ogrodu przylegającego do pokoju.

    

    

   Oryginalny pomysł udekorowania wejścia lub rogu pomieszczenia.

    

    

   Projekty,w których ten sam wzór powtarza się na różnych powierzchniach i materiałach, wyraźnie kontrastują z surowymi przestrzeniami.

    

    

   Dywan we wzór inspirowany naturą ociepli każde pomieszczenie i będzie stanowił przeciwwagę dla mebli oraz ozdób. 

    

    

   Imitacja skóry zwierzęcej zastosowana na meblach.

    

    

   W tym projekcie widzimy , inspirację delikatnymi, o różnych wielkościach unoszącymi się dmuchawcami .

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 22 kwietnia 2013 06:58

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

 • Ulubione

Kanał informacyjny