sekretkoloru

Praktyczne pomysły i porady,pozwalające na to,by kolor ścian,mebli i dodatków stał się naszym sprzymierzeńcem.Kolor jest kluczowym elementem wystroju wnętrza.Wpływa nie tylko na sposób postrzegania przestrzeni,ale również na relacje między pomieszczeniem a znajdującymi się w nim przedmiotami.

Wpisy

 • piątek, 29 marca 2013
  • Święta Wielkanocne

   Wielka jest moc wiosny i Wielkanocy.Poddaję się jej bez zastrzeżeń,zaczynam jej ulegać już w połowie lutego.Wykurzam zimę z kątów,myjąc,czyszcząc i polerując co się da. Wiosna kusi kolorami, zapachami, światłem. Wprowadźmy więc  ja do domu.Nieważne,czy spodziewasz się przyjaciółki na podwieczorku,czy urządzasz wielkanocne przyjęcie dla rodziny,zaaranżuj stół i wnętrza tak ,by gościom zaparło dech.

   Splecione z wikliny,brzozowych gałązek,słomy,patyczków...Mogą powstać niemal ze wszystkiego,co ci podpowie wyobraźnia. Nie warto ograniczać się do klasycznego sposobu ich wykorzystania,wieszając je na drzwiach.Pamiętajmy też o oknach,balustradzie balkonie czy schodach.

   Dekoracje mogą być w naturalnym kolorze wikliny czy sitowia,ale warto poeksperymentować z farbami.

   Przydadzą się wszelkie sztuczne kwiaty,wstążki,koronki.Im więcej naszej inwencji,tym lepiej.Wianki można też wykorzystać jako "dekoracje poziome" i zrobić z nich stroik na świąteczny stół.

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   piątek, 29 marca 2013 12:34
 • środa, 27 marca 2013
  • Desenie

   Desenie i wzory wpływają na oryginalność każdej dekoracji wnętrza.Są doskonałym sposobem na wprowadzenie akcentów kolorystycznych i znakomicie rozbijają powierzchnie barw.Zacznijcie od wyboru kolorów deseni,selekcjonując je z waszej głównej gamy barwnej.Wzory,np. proste,powtarzające się motywy znane z greckich willi, stosowane były już w starożytności dla podniesienia wyrazistości ścian i posadzek.W XX w. tradycyjnym znakiem stylistyki art deco były proste wzory geometryczne.Wszelkie decyzje dotyczące charakteru deseni powinny przede wszystkim wynikać z proporcji pomieszczenia - duże kształty są odpowiednie do dużych wnętrz,ponieważ małe mogłyby zostać przez nie zdominowane,podobnie jak drobne wzorki zginą w rozległych pokojach.Jeżeli macie ochotę wybrać dwa różne motywy,zróżnicujcie je pod względem wielkości. Na przykład umieśćcie dużą kratkę za małym motywem kwiatowym i aby ujednolicić  deseń dobierzcie dla każdego podobny kolor.Pionowe pasy stosuje się we wnętrzach,które chcemy optycznie podwyższyć,a wymyślne wzory w pokojach,gdzie atmosfera powinna być bardziej intymna.  

    

    

   Powtarzające się desenie dają okazję rozegrania wielu barw i odcieni tła, zachowując jednolity wygląd wnętrza. 

    

    

   Malowane kropki to prosta technika dodająca fakturę do płaskich powierzchni koloru.

    

    

   Ręcznie malowany podstawowy motyw stwarza bezpretensjonalną, rustykalną atmosferę. Możesz też dodać do niego artystyczne wzory kwiatowe. 

    

    

   Odręcznie malowane pionowe i poziome linie tworzą motyw kratki pasujący do zasłon z kraciastej bawełny. 

    

    

   Te subtelne,szerokie pasy z naturalnych szarości dają wyrafinowany,czysty efekt. 

    

    

   Na obu ścianach i na podłodze wymalowano wzory inspirowane stylem wycinanek Matissea

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   środa, 27 marca 2013 16:06
 • niedziela, 24 marca 2013
  • Kolorowe tkaniny

    

   Zastosowanie kolorowych tkanin w domu to wspaniały sposób na udekorowanie go,ożywienie,wniesienie do niego radości.Śmiało sięgnij po motywy kwiatowe,paski,kratki,ozdoby robione na drutach lub haftowane.

   Tkaniny pozwalają w najszybszy sposób wnieść do wnętrza kolory,wzory i faktury, po prostu stworzyć styl. Hafty,otulające koce,miękkie narzuty i poduchy to wspaniałe narzędzia do dekoracji wnętrz.  

    

    

   W tej sypialni dla stworzenia odpowiedniego efektu połączone zostały dopełniające się pomarańcze i niebieskości,obecne w różnych wzorach i fakturach.Pomarańczowa narzuta z moheru jest jak lukier na torcie.   

    

    

    

   Różnorodne kolorowe,ręczne robione rzeczy,zawieszone obok siebie są niczym hołd złożony stylowi ekologicznemu.Tworzą kolorowe tableau - wizytówkę obieżyświata. Łącz i dopasowuj kolory z podobnej gamy kolorystycznej,jeśli chcesz osiągnąć spójny efekt.

    

    

   Patchworkowe zasłony lub poduszki zazwyczaj cieszą oko.Pogrupuj wzory, np kwiaty, paski,figury geometryczne i dopiero wtedy przygotowuj patchwork lub kieruj się rodzajem tkaniny,np bawełna,len,jedwab.   

    

     

   Ptaki i motywy roślinne zwykle dobrze się ze sobą łączą np, gdy w jednych i drugich powtarzają się pewne kolory.   

    

    

    

    Umieść haftowane tkaniny na wierzchu nasyconych kolorów,by każdy sam w sobie stał się interesujący wizualnie.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   niedziela, 24 marca 2013 12:23

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

 • Ulubione

Kanał informacyjny