sekretkoloru

Praktyczne pomysły i porady,pozwalające na to,by kolor ścian,mebli i dodatków stał się naszym sprzymierzeńcem.Kolor jest kluczowym elementem wystroju wnętrza.Wpływa nie tylko na sposób postrzegania przestrzeni,ale również na relacje między pomieszczeniem a znajdującymi się w nim przedmiotami.

Wpisy

 • poniedziałek, 30 grudnia 2013
  • Imitacja tapety

   Jeżeli podoba się wam pomysł namalowania tapety według wymyślonego przez siebie wzoru,to cofacie się do XV w., kiedy po raz pierwszy wykonano przepięknie malowane dekoracje ścian na stosunkowo nowym wtedy materiale,papierze.

   Zastosowanie

   Malowane na papierze kompozycje od wieków stanowią jedną z form dekoracji wnętrz.W XVII i  XVII w.papierowe tapety były ozdobą bogatych domów.W XVII stuleciu szlachta najchętniej umieszczała na tapetach wizerunki herbów rodowych.Sto lat później ludzie zaczęli naklejać papier na drewniane deski i imitować drogie tkaniny lub boazerię z kosztownych gatunków drewna. Epoka wiktoriańska uwielbiała tapety,wówczas już masowo produkowane,a artyści tacy jak William Morris projektowali do nich własne,bardzo oryginalne wzory. 

   Materiały

   Wałek,farba do gruntowania,farba lateksowa,szablony lub stemple.

   Koszt i czas

   Koszt- niski;czas - czasochłonna

   Zrób to sam

   Nałóż warstwę farby do gruntowania o podłożu olejnym lub rozcieńczonego podkładu. Sprawdź,czy kolory wsiąkają w papier i czy dadzą się pokryć gruntem o podłożu aluminiowym lub rozrzedzonym lakierem zabezpieczającym. Jeżeli zamierzasz sam namalować wzory, najpierw narysuj je kredą (farba nie pokryje śladów ołówka) Możesz też posłużyć się powtarzalnym deseniem,używając do tego celu szablonów lub stempli.Po zakończeniu pokryj całą powierzchnię werniksem. 

    

    

    

    

    

   Ta imitacja papierowej żółto- białej tapety w stylu lat 70.XX w. tworzy we wnętrzu niepowtarzalny i wesoły klimat.  

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Imitacja tapety”
   Tagi:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 30 grudnia 2013 18:11
 • poniedziałek, 23 grudnia 2013
  • Styl postindustralny

   Styl postindustrialny,loftowy narodził się dzięki wykorzystaniu na cele mieszkaniowe opuszczonych budynków poprzemysłowych ;hal, fabryk, magazynów, browarów. Eksponuje ich atrybuty,czyli dużą otwartą przestrzeń bez podziałów,wysokie kondygnacje, olbrzymie, niestandardowe  okna.Największym atutem jest wysoka, pozbawiona ścian działowych przestrzeń,z umownym podziałem na strefy o różnym przeznaczeniu.Aranżacje podkreśla surowy,przemysłowy charakter,cenione są oryginalne instalacje,elementy konstrukcyjne, oryginalne ściany z cegły,betonowa podłoga.Kable,rury,belki stropowe,legary i odsłonięte fragmenty betonowych lub ceglanych ścian pozostawione są jako element dekoracji.Często w wysokich przestrzeniach buduje się antresolę przeznaczoną na strefę sypialni,na którą wiodą metalowe,ażurowe schody.Takie wnętrza potrzebują dużo światła,dlatego okna, często o nietypowej formie,pozostają odsłonięte,bez firan i zasłon,zazwyczaj tylko z dyskretnymi roletami.Przemysłowy charakter wnętrz podkreślą chłodne barwy; biel,czerń,szarości zastosowane na ścianie,podłodze i w dodatkach.Niewielkie akcenty żywych, podstawowych kolorów - niebieskiego,żółtego,magenty - przełamują kolorystyczną monotonię.

   W loftach oszczędnie stosuje się dekoracje,ozdobą,która nadaje rys indywidualizmu,są oryginalne okna,nietypowy układ,stare rury i grzejniki,widoczne fragmenty nieprzetworzonych ścian.Dekoracje wprowadza się z umiarem - wysokiej jakości,ascetyczne w formie,ze szlachetnych materiałów.Pożądane są ikony desingu, przemysłowe lampy,minimalistyczne meble,współczesna grafika lub nawet fragmenty graffiti. 

   Ze ścianami z cegły,betonu lub pomalowanymi chłodną bielą lub szarością współgrają podłogi z betonu,z żywicy przemysłowej lub surowego drewna.Dopełnieniem industrialnej aranżacji są elementy ze szkła i metalu.Szlachetne piękno loftów z pozostałościami ich fabrycznej historii zyskuje coraz więcej zwolenników,dlatego obecnie buduje się nowe budynki mieszkalne stylizowane na przemysłowe.

   Cechy charakterystyczne;

   • przestronne,otwarte przestrzenie
   • kolory:chłodne biele,czernie,szarości z akcentami mocnego koloru żółci,różu,niebieskiego
   • materiały: beton,cegła,posadzka przemysłowa,szkło,stal
   • dekoracje: elementy konstrukcyjne,instalacje,grzejniki,fragmenty murów z cegły,stylizowane na fabryczne lampy                                                                                                                                                                                               

    

    

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Styl postindustralny”
   Tagi:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 23 grudnia 2013 14:18
 • czwartek, 19 grudnia 2013
  • Szarości

   Szarość jako córka neutralnej bieli i czerni,jest uniwersalną podstawą wnętrz nowoczesnych i klasycznych.W takich przestrzeniach wszystko,każdy gest ,nabiera znaczenia.Tonacje,niuanse kolorystyczne i zmiana światła są zauważalne.Daje pole do wydobywania z wnętrz najciekawszych elementów architektonicznych oraz wzbogacania ich o fakturę,teksturę i akcenty kolorystyczne.Fantastyczne łączy się z każdym odcieniem drewna,kamienia i podkreśla jego piękno.Stanowi pretekst do zabawy detalami w mocnych soczystych barwach.

    

    

    

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   czwartek, 19 grudnia 2013 12:02

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

 • Ulubione

Kanał informacyjny