sekretkoloru

Praktyczne pomysły i porady,pozwalające na to,by kolor ścian,mebli i dodatków stał się naszym sprzymierzeńcem.Kolor jest kluczowym elementem wystroju wnętrza.Wpływa nie tylko na sposób postrzegania przestrzeni,ale również na relacje między pomieszczeniem a znajdującymi się w nim przedmiotami.

Wpisy

 • niedziela, 29 listopada 2015
  • Jesień

   Kocham złotą polską jesień.Żaden malarz nie stworzył piękniejszych obrazów niż ona.Może dlatego wiele osób próbuje ją naśladować i urządza domy,sięgając po jej barwy.Urządzenie jesiennego pokoju wydaje się proste ,ale to tylko pozory.Nie wystarczy postawienie brązowej kanapy czy powieszenie podobnych zasłon.Aby pokój nie był bury i ponury,popularny brąz warto połączyć z radośniejszymi kolorami ,jak żółć,czerwień,zieleń i wrzos.Pokój niech rozświetlą złote ramy luster i obrazów,miedziane półmiski z dyniami,zbiorem kasztanów,liści i żołędzi,cynowe wazony z jarzębiną,chryzantemami,wrzosem.W jesiennej sypialni jest też miejsce na dużo poduch wyszywanych złotymi nićmi,mięsistych,grubych zasłon mieniących się,jakby zrosił je deszcz,i wzorzystych tapet niczym w barokowym pałacu.Barok to epoka,do której pasuje właśnie jesień,podobnie jak do wschodniej ornamentyki.Na podłodze aż prosi się ,by położyć gruby dywan.Najlepiej gdzieś przy łóżku,tak by wstając,stopy lądowały na nim,a nie na zimnej podłodze.Do takiego wystroju pasują meble z litego drewna,na których widoczny jest rysunek słojów,albo meble wiklinowe.Dodadzą więcej naturalności.

    

    

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „Jesień”
   Tagi:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   niedziela, 29 listopada 2015 20:26
 • niedziela, 15 listopada 2015
  • Wzory

   Ostatnio modne są duże wzory roślinne lub geometryczne.Nawiązują one do pałacowych dekoracji.Wielkość wzoru powinna jednak odpowiadać wielkości pokoju.

   Wzór powinien być dopasowany do charakteru wnętrza.Jeśli jest on w stylu klasycznym,na pewno będą pasowały do niego kwiaty. Małe i delikatne dadzą romantyzmu,duże - pałacowej doskonałości. Pasy z kolei wprowadzą więcej oficjalności,a krata - rustykalności.Tradycjonaliści dobrze będą się czuli w otoczeniu kolorów stonowanych,a nowocześni miłośnicy  klasyki - w odważniejszych połączeniach,na przykład różu z turkusem czy oliwką.We wnętrzach nowoczesnych sprawdzają się motywy geometryczne.Jeśli lubisz wnętrza etniczne,wybierz jeden z motywów kojarzących się z dalekimi krajami, na przykład liście bambusa,gałązkę kwitnącej wiśni czy afrykańską maskę.

    

    

    

    

    

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (3) Pokaż komentarze do wpisu „Wzory”
   Tagi:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   niedziela, 15 listopada 2015 17:38
 • sobota, 07 listopada 2015
  • Klinkier

   Salon,kuchnia,hol czy łazienka w których ściany lub ich cześć wykończone są cegłami lub płytkami klinkierowymi,mają ponadczasowy,elegancki wygląd.

   Cegły i płytki klinkierowe mogą nadać wnętrzu w zasadzie dowolny charakter - rustykalny, nowoczesny, loftowy. Warto je wykorzystać np, jako akcent dekoracyjny( szczególnie cenne jest zrównoważenie faktur i kolorów)do budowania ścianek,barów czy regałów.Mogą też z dobrym efektem zastąpić glazurę w kuchni czy łazience.Niezaprzeczalną zaletą tych materiałów wykończeniowych jest ich naturalność - glina wypalana w wysokiej temperaturze to ekologia.Wszystkie mają wieczystą gwarancje koloru,a ceglane powierzchnie nie wymagają pielęgnacji ani odnawiania.Można je tworzyć z cegieł,jako elementy stałej zabudowy wnętrz,albo okładając płytkami fragmenty istniejących ścian.

   Konsekwentnie

   Ceglane fragmenty ścian łączą wizualnie otwartą kuchnię z salonem.

    

    

   Kontrastowe

   Nieskazitelnie gładkie fronty mebli kuchennych zestawiono z okładziną ścienną

    

    

   Postindustrialnie

   Cała ściana wyłożona klinkierem ,nawiązuje do niewychodzących z mody pofabrycznych klimatów 

    

    

   Odkrywkowo

   Wśród bieli i gładkich powierzchni płytek fragmenty ściany naśladującej archeologiczną odkrywkę, stanowi efektowny akcent.

    

    

   Dekoracyjnie 

   Wystarczy dwa pasy klinkieru,by ocieplić wnętrze.

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Klinkier”
   Tagi:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   sobota, 07 listopada 2015 17:28

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

 • Ulubione

Kanał informacyjny