sekretkoloru

Praktyczne pomysły i porady,pozwalające na to,by kolor ścian,mebli i dodatków stał się naszym sprzymierzeńcem.Kolor jest kluczowym elementem wystroju wnętrza.Wpływa nie tylko na sposób postrzegania przestrzeni,ale również na relacje między pomieszczeniem a znajdującymi się w nim przedmiotami.

Wpisy

 • poniedziałek, 24 listopada 2014
  • Natryskiwanie

   Natryskiwanie to jedna z najbardziej subtelnych i oryginalnych technik malarskich.Zanim wybierzecie zestaw kolorystyczny,przyjrzyjcie się puentylistycznym obrazom takich artystów,jak np Seurat,aby zobaczyć,jak gęsto umieszczone obok siebie kolorowe kropki budują kompozycję.

   Zastosowanie

   Technika natryskiwania może być stosowana na boazerii,meblach,ramach,powierzchniach rzeźbionych i oczywiście,także na ścianach.Ten sposób dekorowania wnętrz popularny był w kinach i cocktail barach z lat 30.XX w,gdzie natryskiwanie wykonywano trzema lub czterema kolorami,co tworzyło lekko dymny,przytulny nastrój.Technika ta jest odpowiednia zarówno dla neoklasycystycznych gam kolorystycznych,jak i dla nowoczesnego wystroju,jeśli szukacie efektu o wyjątkowej sile ekspresji.Sam proces natryskiwania wymaga pewnej ręki i skupienia uwagi,aby powstało równomiernie nakrapiane tło.

   Powierzchnie przygotowane do natryskiwania powinny być idealnie gładkie,ponieważ ta wydobywa wszelkie nierówności.

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 24 listopada 2014 11:29
 • poniedziałek, 17 listopada 2014
  • Kominek

   Wystrój wnętrz jest jak moda codzienna.Każdego roku lub co dwa lata wchodzą nowe trendy,ubrania i dodatki.Z ubraniami jest o tyle łatwiej,że kosztują dużo mniej.W przypadku wystroju wnętrz,jest on dużo bardziej kosztowny,a ponieważ zazwyczaj wiąże się z remontem,dla większości osób stanowi to problem.Na szczęście w przypadku kominków,możemy wybierać wśród wielu modeli,które na pewno przez lata będą świetnie wyglądać.

   Kominek w wielu domach jest jednym z najważniejszych elementów wystroju salonu.Jako część wizualna składają się na niego dwa elementy: wkład kominkowy oraz jego obudowa.Wybór kształtu i rozmiaru pierwszego wpływa na decyzje dotyczące elementów wykończeniowych,czyli obudowy.

   Pierwszym krokiem,który powinniśmy zrobić,to zastanowić się nad wielkością kominka.Jego gabaryty powinny być dobrze dobrane zarówno do zapotrzebowania na ciepło w domu ,a także do rozmiarów pomieszczenia,w którym ma się znaleźć.jeżeli mamy mały salon,to umieszczenie w nim zbyt dużego wkładu może po pierwsze generować za dużo ciepła.Po drugie sam kominek będzie pewnie sprawiał wrażenie za dużego mebla.Odwrotnie,jeżeli pomieszczenie jest znacznych rozmiarów,a kominek będzie mały,niestety zginie na tle pozostałych elementów.

   To jakie kształty wybierzemy zależy od umiejscowienia kominka.Na dużych,płaskich ścianach elegancko wyglądają wkłady o szerokich,panoramicznych frontach,często dodatkowo wyposażane w ozdobną szybę.Rzadziej umieszczane są kominki z podwójnym lub potrójnym przeszkleniem,te rozwiązania są wybierane w przypadku łączenia dwóch przestrzeni,np salonu i jadalni czy kuchni.

   W co "ubrać "kominek.Modny obecnie minimalizm można osiągnąć na kilka sposobów.Jednym z nich jest proste zbudowanie wkładu,bez żadnych elementów dekoracyjnych.W tym wypadku swoistymi ozdobami będą kratki kominkowe,umieszczone niedaleko paleniska.Innym,bardziej dekoracyjnym rozwiązaniem mogą być ramy portalowe wykonane z różnych materiałów.Można wybrać ramy z forniru,które dzięki bogatej ofercie kolorystycznej da się dopasować do każdego wnętrza.Jeżeli preferujemy wykończenie z kamienia,tu również ogromna ilość dostępnych na rynku marmurów,granitów i innych może upiększyć nasz salon.

   Wykończenie zależy tak na prawdę od dwóch elementów.Pierwszy z nich to zasobność naszego portfela,a drugi to nasza wyobraźnia.

    

    

    

    

    

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 17 listopada 2014 18:35
 • poniedziałek, 10 listopada 2014
  • Sypialnia według feng shui

   Łóżko i jego otoczenie jest miejscem,które ma szczególny wpływ na nasz wypoczynek,komfort i samopoczucie.Warto wiedzieć,co na ten temat mówią stare chińskie reguły.

   Wiele osób przestrzegających zasad urządzania przestrzeni wynikających z feng shui przyjmuje,że powstały one w ciągu kilku tysięcy lat w wyniku gromadzenia doświadczeń przez mądrych Chińczyków.Inni,uważający feng shui za zbiór przesądnych zaleceń,sądzą,że zasady te to czary- mary i nie mają żadnego znaczenia dla komfortu życia w mieszkaniu czy domu.W rzeczywistości mistrzowie feng shui wykorzystują zasadę harmonizowania przeciwieństw,a tej trudno odmówić odmówić zdrowego rozsądku i logiki.Dlatego warto zadbać o przestrzeń wokół nas,by energia chi płynęła bez zakłóceń,wywierając pozytywny wpływ i wszystko,co napotyka na swojej drodze,obdarzała siłą witalną.Ponieważ nasze mieszkania są dalekie od doskonałości,trzeba zastosować w nich remedia,które pomogą przekształcić je w miejsca harmonijne,pełne dobrej energii. Niektórzy,kierując się intuicją i zmysłem estetycznym,osiągają bardzo podobne efekty.Zanim wprowadzisz środki zaradcze,pokój należy dokładnie uporządkować - to pozwoli wzmocnić siłę przekształcającą feng shui.Usuń wszystkie rzeczy niepotrzebne;ubrania,papiery,szpargały.To ,co zostanie,poukładaj,włóż do pojemników, koszyków,szuflad.Urządzając sypialnie,korzystnie jest łączyć wszystko w pary;postaw dwa stoliki nocne,dwie lampki,dwa obrazki,które będą widoczne przed zaśnięciem i po obudzeniu.Istotna jest też tematyka obrazów;niech to będzie para zwierząt,bukiet,pejzaż ,unikaj motywów ponurych i dramatycznych.

   Idealnie w sypialni:

   • Staraj się utrzymać sypialnię w spokojnej tonacji barw.Chyba,że potrzebujesz pobudzenia: zastosuj akcenty czerwieni,pomarańczu i żółcienia.
   • Sufit zawsze powinien być jaśniejszy od ścian.
   • Wrażenie miękkości i łagodności wzmocnią tkaniny.Lepsze będą zasłony niż żaluzje,a dobry klimat wprowadzą liczne poduszki,wałki,narzuty.
   • Umiejętnie stosując światło,możesz rozjaśnić wnętrze,rozłożyć ciekawie akcenty,poprawić nastrój.Światło kieruj na dół i do góry,podświetlając obrazy i piękne przedmioty.
   • Znajdź w sypialni miejsce na wodę( zawsze czystą) uosabiającą pomyślność,łagodzącą konflikty.Stojącą w postaci akwarium lub mini fontannę w zamkniętym obiegu.

    

    

    

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 10 listopada 2014 14:40

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

 • Ulubione

Kanał informacyjny