sekretkoloru

Praktyczne pomysły i porady,pozwalające na to,by kolor ścian,mebli i dodatków stał się naszym sprzymierzeńcem.Kolor jest kluczowym elementem wystroju wnętrza.Wpływa nie tylko na sposób postrzegania przestrzeni,ale również na relacje między pomieszczeniem a znajdującymi się w nim przedmiotami.

Wpisy

 • poniedziałek, 23 lutego 2015
  • Kosz

   Kosz albo inny pojemnik,najlepiej z uchwytami.Mały lub duży,pełny lub ażurowy,w kolorach eko lub zachwycający pięknymi barwami.Dom na pewno na tym zyska.

   Wyplatany z wikliny,rafii,rattanu,hiacyntu wodnego,włókna kokosowego,drutu,a także z surowców wtórnych:papieru czy plastiku.Koszy jest do wyboru i koloru.Podobnie rzecz się ma z pojemnikami:są z różnych materiałów,od klasycznych,sztywnych w formie pudełka po miękkie niczym torby.

   Samemu  też można zrobić efektowny pojemnik,choćby uszyć z tkaniny,obszyć nią tekturowe pudełko albo okleić je papierem,tapetą czy po prostu pomalować i wykończyć pasmanterią

   W ładnym pojemniku mnóstwo rzeczy może stać na wierzchu i zdobić.

    

    

    

    

    

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 23 lutego 2015 17:21
 • czwartek, 19 lutego 2015
  • Kolor a temperament

   Melancholik dobrze będzie czuł się wśród błękitów,które niosą odprężenie,zadowolenie i wewnętrzną harmonię.W połączeniu z czerwieniami i oranżami pobudzą do większej aktywności.

    

    

    

    Dla choleryka najlepsza jest czerwień wpadająca w odcień niebieski - stłumi wybuchowy charakter,nie wywoła apatii.Wyostrzy umysł i skupi uwagę na rzeczach istotnych,bez wchodzenia w błahostki.

    

    

    

    

   Z kolei flegmatyk kocha zieleń,gdyż ten kolor uspokaja,działa relaksująco.W odcieniu żółtawym lekko go pobudzi,doda pogody ducha.

    

    

    

   Sangwinik raz pogrąża się w rozpaczy,to znów staje się niepoprawnym optymistą.Najbardziej pozytywnie wpłynie na niego fiolet,który daje poczucie wewnętrznej równowagi.Rozluźniająco podziała też kolor żółty,a barwy lekko przytłumione skutecznie uspokoją burzliwy temperament.

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Kolor a temperament”
   Tagi:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   czwartek, 19 lutego 2015 13:06
 • poniedziałek, 09 lutego 2015

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

 • Ulubione

Kanał informacyjny