sekretkoloru

Praktyczne pomysły i porady,pozwalające na to,by kolor ścian,mebli i dodatków stał się naszym sprzymierzeńcem.Kolor jest kluczowym elementem wystroju wnętrza.Wpływa nie tylko na sposób postrzegania przestrzeni,ale również na relacje między pomieszczeniem a znajdującymi się w nim przedmiotami.

Wpisy

 • czwartek, 27 lutego 2014
  • Efekt mozaiki

   Malowana mozaika tworzy interesujący motyw dekoracyjny,który nadaje powierzchni ekspresję i fakturę.Prawdziwe mozaiki,w których układa się maleńkie kawałki kamienia lub szkła w celu otrzymania wybranego obrazu lub wzoru ornamentalnego,były popularne już w starożytnym Rzymie.

   Zastosowanie

   Technikę tę stosuje się na każdej powierzchni,która przyjmuje farbę i w każdym miejscu,gdzie bogaty wzór lub obraz może podnieść jego atrakcyjność.Mozaiki najbardziej naturalnie wyglądają we wnętrzach o stylu śródziemnomorskim lub klasycznym,a najpopularniejsze są w kuchniach, łazienkach i pomieszczeniach w ogrodzie.Mogą też spełnić rolę dekoracyjną w niewielkich fragmentach salonu,malowane np. w dolnej partii ścian lub w formie bordiury.Ponieważ Rzymianie układali też mozaikowe posadzki,ich imitacja sprawdzi się również w tym miejscu,pod warunkiem jednak,że zostanie dobrze zabezpieczona.

   Materiały

   Gąbka łazienkowa,farby lateksowe,drewniana deseczka i tacka do farby.

   Koszt i czas

   Koszt - niski; czas - czasochłonna

   Zrób to sam

   Pokrój zwykłą łazienkową gąbką na płaskie sześciany w takim samym rozmiarze.Przyklej je do deseczki,aby zrobić matrycę do drukowania.Jeżeli używasz kilku różnych kolorów musisz szybko pomalować każdy sześcianek i przyłożyć do ściany zanim farba na pierwszych gąbkach wyschnie.Po zakończeniu pracy polakieruj całą powierzchnię.

    

    

   Mozaiki dają wspaniałe fakturowe wykończenie,które może pojawić się w formie obrazka lub czystego deseniu,jak na obrazku powyżej.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   czwartek, 27 lutego 2014 09:47
 • poniedziałek, 24 lutego 2014
  • Łazienki

    

   Rzymska łaźnia w Bath w Wielkiej Brytanii.W tym wielkim basenie było dość miejsca na spotkania towarzyskie.

    

    

   Przez wieki kąpiele stanowiły ważną część życia towarzyskiego,stając się podstawowym elementem funkcjonowania społeczeństwa. Łaźnie były ważnym miejscem spotkań, przeznaczonym  na relaks i rozmowę,a jednocześnie miejscem,gdzie można było poddać się działaniu masażu i innych zabiegów pielęgnacyjnych.Jedynie w ostatnim stuleciu kąpiele nabrały statusu zabiegów intymnych wykonywanych w często najmniejszym i najciemniejszym pomieszczeniu w domu.

   Wanna nie musi znajdować się w łazience,możemy przenieść ją do serca domu. Może stanowić część sypialni,poddasza lub piwnicy. Miejsce kąpieli może być również związane z naturą poprzez otwarcie ścian na ogród lub sufitu na niebo.

    

    

   Łazienki przy sypialni stały się ostatnio niezwykle popularne.Wygodnie jest mieć prysznic i zlew blisko sypialni,z tego powodu jednak wanny często wciskane są w małe kąty.Łazienka nie musi być całkowicie odizolowana od sypialni.Można zaznaczyć ją,obniżając w tym miejscu poziom podłogi lub ustawiając rodzaj parawanu z roślin doniczkowych.

   Odcienie ciepłej brzoskwini lub różu dobrze wyglądają w łazience nadając skórze zdrowy blask.W krajach,gdzie panuje chłodny klimat te różowe odcienie działają ogrzewająco i podnoszą  na duchu.Możesz wprowadzić do łazienki ciepłe tonacje za pomocą tkaniny na oknie,przez którą wpadać będzie do wnętrza rozproszone światło.Światło dzienne wprowadzi do pomieszczenia terapeutyczne działanie kolorów.Brzoskwiniowy,różowy odcień czerwonobrunatny  oraz złoty podnoszą na duchu i uzupełniają zapasy energii.Działanie to jest szczególnie potrzebne w łazienkach,gdzie oglądamy swoje ciało.Delikatne,ciepłe, tonacje powodują,że akceptujemy naszą cielesność,dają poczucie pewności siebie i pomagają docenić wartość własnej osoby.

    

    

    

    

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 24 lutego 2014 16:55
 • czwartek, 20 lutego 2014
  • Firanki

   Przezroczyste firanki filtrują światło,nie blokując go.Można je też wykorzystać jako elementy dekoracyjne.

   Plisowane firanki nadają przestrzeni romantyczny charakter.

   Na przezroczyste zasłony wybieraj,zwiewne tkaniny.Zasłonisz nieładny widok,a równocześnie nie zablokujesz światła,wpadającego z zewnątrz.

   Jeśli nie jesteś wybrać żadnego koloru,zostań przy klasycznej bieli.Jasne odcienie rozświetlają przestrzeń i wbrew powszechnej opinii ,wciąż pozwalają zachować prywatność.

   Zanim kupisz ,zmierz jaka powinny mieć długość i szerokość.Materiału powinno być od 2,5 do 3 razy więcej niż szerokości okna.

   Jeśli chcesz zasłonić okno,wystrzegaj się jaskrawych kolorów.

   Jeśli do pomieszczenia przez cały dzień wpada jasne światło,zrezygnuj z bardzo przezroczystych tkanin.Promienie słoneczne zniszczą materiał.

   Jeśli chcesz nadać swojemu domowi nowoczesny charakter,nie namaszczaj zasłon u góry,a zamiast nich wybierz dyskretny system zasłaniania okien.

    

    

    

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   czwartek, 20 lutego 2014 11:53

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

 • Ulubione

Kanał informacyjny