sekretkoloru

Praktyczne pomysły i porady,pozwalające na to,by kolor ścian,mebli i dodatków stał się naszym sprzymierzeńcem.Kolor jest kluczowym elementem wystroju wnętrza.Wpływa nie tylko na sposób postrzegania przestrzeni,ale również na relacje między pomieszczeniem a znajdującymi się w nim przedmiotami.

Wpisy

 • środa, 27 lutego 2013
  • Ściana kominkowa

    

   Kominki stanowią naturalne centrum pokoju,a wyposażone w nie pomieszczenia są idealne do eksperymentów z ciepłą,przyjazną paletą.Jeśli wnętrzu brakuje naturalnego światła,należy je doświetlić kolorami o jaśniejszej tonacji.Ciemne barwy sprawiają,że duży pokój wydaje się bardziej przytulny. Interesujący efekt daje też pomalowanie ścian kontrastowymi kolorami.

   Na przedstawionym zdjęciu rdzawy szkarłat na głównej ścianie zdecydowanie kieruje uwagę na kominek.

    

    

    

   Wnęka pomalowana na ciemniejszy kolor stwarza iluzję głębi.Tutaj ciepła paleta wykorzystana jest dość subtelnie i stwarza przytulny klimat.

    

    

   Kolor pomarańczowy był bardzo popularny we wnętrzach z epoki art deco,gdzie często dla większego wyrafinowania,łączono go z różem i purpurą.

    

    

   Jeśli element architektoniczny pomalujemy ciepłą barwą, np: ochrą stanie się on punktem skupiającym uwagę we wnętrzu.

    

    

   Tutaj zastosowano całą gamę ciepłych odcieni,od bladoróżowego dywanu po ściany w kolorze bakłażana,co posłużyło do zbudowania bogatej harmonii.

    

    

   Ściana główna mogłaby dominować w wnętrzu,gdyby nie została połączona z kolorem magenty i neutralnie brązową podłogą,która daje zmiękczający efekt.

    

    

   Szkarłat jest klasyczną barwą używaną w salonach.Tutaj został polączony z kolorem pomarańczowym,białym i beżowym.

    

     

   Do neoklasycystycznej barwy burgunda na ścianach dodano tutaj nowoczesny akcent,komponujący ją z żywym kolorem szafranu i pomarańczy.

    

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   środa, 27 lutego 2013 15:01
 • piątek, 22 lutego 2013
  • Barwy letniego ogrodu

    

    

   Kiedy zastanawiam się nad różem z punktu widzenia dekoracji wnętrz,na myśl przychodzi zwykle tradycyjny obraz różowego,dziewczęcego pokoju w stylu Barbie albo róża stulistna w miękkim odcieniu tego koloru.Jednakże w XXI wieku róż to znacznie większe zróżnicowanie tonów,równie wykwintnych,co ekscytujących.

   Do palety barw od kwiatu wiśni po fuksję zalicza się te wszystkie odcienie różowego,które od dawna pojawiają się w łagodnych wzorzystych perkalach,w postaci różnych paseczków i kratek.Są to kolory uniwersalne,niezmiennie popularne i łatwe do zastosowania tak w sypialni,jak i w salonach.

   Szansą dla różu jest fakt,że tkaniny w tych odcieniach są obecnie ciekawsze i bardziej zróżnicowane,nie jest to już jedynie tradycyjna bawełna i len - zalicza się do nich nawet tweed.

   Wybierając odcień różu do określonego pokoju,trzeba pomyśleć o tym,jaki kolor jest do tego pomieszczenia odpowiedni. Jasne,delikatne odcienie pachnącego groszku i kwiatu wiśni będą wyglądały ładnie i działały uspokajająco w sypialni,gdzie można je łączyć z głębszymi tonami; ciemniejsze barwy róży czy arbuza mogą dać zachwycający efekt w jadalni i salonie,jako że są stymulujące i sprzyjają rozmowom.Jaskrawsze odcienie fuksji i cyklamenu wyglądają zadziwiająco dobrze w łazience.

   W moim przekonaniu,zdecydowawszy się ,na różowe wnętrze,powinno się używać tego koloru z brawurą i fantazją,a nie ze staromodną rozwagą.Warto też jako akcenty wykorzystać wszystkie cudne ogrodowe kwiaty: na przykład wstawić kosz azalii i kalii - pokój będzie wówczas prawdziwie różowy w swoim rodzaju. 

    

    

    

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   piątek, 22 lutego 2013 16:41
 • poniedziałek, 18 lutego 2013
  • Meksyk

   Meksyk zawsze jarzył się kolorami bez względu na to,czy były to krzykliwie malowane budowle Azteków i Majów,czy też jaskrawoniebieskie i czerwone hacjendy z hiszpańskiego okresu kolonialnego. Meksykańskie barwy są niezwykle świeże,począwszy od liściastych zieleni po energetyczne żółcie i cytrusy.Klasycznymi połączeniami są kombinacje żywych barw terakoty i elektryzujących błękitów,którym często towarzyszą przytłumione ochry i czerwienie,co przypomina o używanych niegdyś naturalnych pigmentach i barwach.Dla wibrujących odcieni podstawowej palety doskonałym akcentem jest biel.

   Meksykański styl urządzenia to nie tylko nasycone i żywe kolory,to również bogactwo wzorów.Wzory mają charakter rysunków przedstawiających zwierzęta,elementy stroju lub instrumenty muzyczne.Często pojawia się także motyw słońca malowanego w zdecydowanych kolorach,niekoniecznie naturalnych.

   Geometria i kolor - to podstawowe cechy tego stylu.We wnętrzu w stylu meksykańskim dominuje drewno - rzeźbione,malowane lub surowe.

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sekretkoloru
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 18 lutego 2013 16:12

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

 • Ulubione

Kanał informacyjny