sekretkoloru

Praktyczne pomysły i porady,pozwalające na to,by kolor ścian,mebli i dodatków stał się naszym sprzymierzeńcem.Kolor jest kluczowym elementem wystroju wnętrza.Wpływa nie tylko na sposób postrzegania przestrzeni,ale również na relacje między pomieszczeniem a znajdującymi się w nim przedmiotami.

Wpis

poniedziałek, 02 maja 2016

Czerwone dodatki

Czerwień barwa zdecydowana i intensywna,jest uważana za kolor namiętności.Ogrzewa,pobudza i dodaje energii,ale w dużej ilości może drażnić.Połączona z bielą i czernią czy graficznym wzorem sprawia wrażenie chłodniejszej.Wprowadzona powściągliwie jest intrygującym akcentem wnętrza.Czerwone stoły,krzesła,stołki ( a nawet pojedynczy mebel w tym kolorze) przyciągają wzrok,dodając aranżacji pikanterii.By wnętrze nie było nudne,warto nadać indywidualny styl.Nie tylko za pomocą koloru,ale także mebli i ich układu.Jeśli wnętrze jest odpowiednio przestronne,warto potraktować je niekonwencjonalnie,nadając mu dodatkowe funkcje.Na przykład w salonie lub kuchni można wygospodarować miejsce na duży stół z krzesłami,który zastąpi typową jadalnie.

Nie kupuj kompletu - stołu z identycznymi krzesłami.Zaufaj intuicji,znajdź odmienne stylistycznie meble i stwórz własną kompozycję.Możesz zestawić identyczne krzesła z zupełnie odmiennym stołem lub zgrupować wokół stołu mieszankę krzeseł o różnych kształtach,w rozmaitych obiciach,z odmiennych materiałów.Ważne tylko,żeby były zestawione parami i miały jakiś motyw przewodni:kolor,wzór,formę.

 

 

 

 

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
sekretkoloru
Czas publikacji:
poniedziałek, 02 maja 2016 17:07

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

 • grawicom napisał(a) komentarz datowany na 2017/12/01 10:43:54:

  Świetnie wyglądają takie czerwone dodatki w mieszkaniu muszę przyznać:) Chyba też zacznę urządzać mieszkanie w podobnym klimacie.

 • fxmeble napisał(a) komentarz datowany na 2017/12/01 11:11:54:

  Bardzo fajny pomysł na ten kolor czerwony. W tej kuchni wygląda to naprawdę bardzo ciekawie.

 • fotowydrukimalik napisał(a) komentarz datowany na 2017/12/04 10:56:46:

  W kuchni wygląda to naprawdę ciekawie muszę przyznać, nie widziałem wcześniej takich aranżacji.

 • barness napisał(a) komentarz datowany na 2018/08/14 08:37:12:

  Czerwone dodatki w mieszkaniu są obecnie bardzo modne i wyglądają świetnie, ostatnio też kilka takich ciekawych dekoracji w czerwieni widziałem tutaj: zapytajoto.pl/ , mają dużo ciekawych projektów.

 • mario000 napisał(a) komentarz datowany na 2018/11/14 08:26:15:

  Moja mama zawsze powtarzała, że czerwony to agresywny kolor i źle wpływa we wnętrzu na samopoczucie osób które w nim przebywają. Z czasem uważam że to bardziej działa w stronę ciepła, bo czerwony przynajmniej dla mnie bije przyjemnym ciepłem

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

 • Ulubione

Kanał informacyjny