sekretkoloru

Praktyczne pomysły i porady,pozwalające na to,by kolor ścian,mebli i dodatków stał się naszym sprzymierzeńcem.Kolor jest kluczowym elementem wystroju wnętrza.Wpływa nie tylko na sposób postrzegania przestrzeni,ale również na relacje między pomieszczeniem a znajdującymi się w nim przedmiotami.

Wpis

sobota, 07 listopada 2015

Klinkier

Salon,kuchnia,hol czy łazienka w których ściany lub ich cześć wykończone są cegłami lub płytkami klinkierowymi,mają ponadczasowy,elegancki wygląd.

Cegły i płytki klinkierowe mogą nadać wnętrzu w zasadzie dowolny charakter - rustykalny, nowoczesny, loftowy. Warto je wykorzystać np, jako akcent dekoracyjny( szczególnie cenne jest zrównoważenie faktur i kolorów)do budowania ścianek,barów czy regałów.Mogą też z dobrym efektem zastąpić glazurę w kuchni czy łazience.Niezaprzeczalną zaletą tych materiałów wykończeniowych jest ich naturalność - glina wypalana w wysokiej temperaturze to ekologia.Wszystkie mają wieczystą gwarancje koloru,a ceglane powierzchnie nie wymagają pielęgnacji ani odnawiania.Można je tworzyć z cegieł,jako elementy stałej zabudowy wnętrz,albo okładając płytkami fragmenty istniejących ścian.

Konsekwentnie

Ceglane fragmenty ścian łączą wizualnie otwartą kuchnię z salonem.

 

 

Kontrastowe

Nieskazitelnie gładkie fronty mebli kuchennych zestawiono z okładziną ścienną

 

 

Postindustrialnie

Cała ściana wyłożona klinkierem ,nawiązuje do niewychodzących z mody pofabrycznych klimatów 

 

 

Odkrywkowo

Wśród bieli i gładkich powierzchni płytek fragmenty ściany naśladującej archeologiczną odkrywkę, stanowi efektowny akcent.

 

 

Dekoracyjnie 

Wystarczy dwa pasy klinkieru,by ocieplić wnętrze.

 

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
sekretkoloru
Czas publikacji:
sobota, 07 listopada 2015 17:28

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

  • serian13 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/11 15:16:51:

    Klinkier super przentuje się we wnętrzach. Dobre przykłady!

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

  • Ulubione

Kanał informacyjny