sekretkoloru

Praktyczne pomysły i porady,pozwalające na to,by kolor ścian,mebli i dodatków stał się naszym sprzymierzeńcem.Kolor jest kluczowym elementem wystroju wnętrza.Wpływa nie tylko na sposób postrzegania przestrzeni,ale również na relacje między pomieszczeniem a znajdującymi się w nim przedmiotami.

Wpis

środa, 13 maja 2015

Błękit i zieleń

Błękit i zieleń - Balsam dla duszy

Błękit w towarzystwie zieleni to odzwierciedlenie spokoju i zadumy.Obie barwy są symbolem wody i świata roślinnego.Zieleń i błękit kojarzą się z przejrzystym,turkusowym jeziorem górskim w otoczeniu pachnących jodeł,z zaciszną zatoką morską pod lazurowym niebem,okoloną okazałymi palmami o gęstych pióropuszach.Pod wpływem światła słonecznego barwy wody i nieba nabierają intensywności,dorównując tym samym najszlachetniejszemu szmaragdowi i szafirowi.

Błękit i zieleń dają nam poczucie bezpieczeństwa i zadowolenia,zarówno pod względem psychicznym ,jak i fizycznym. Płynąca z nich siła sprzyja rozwojowi i zmianom.Na nowo budzi się w nas wrażliwość na piękno,dzięki czemu udaje się nam znależć drogę do prawdy.

Błękit i zieleń we wnętrzu.

Kombinacja błękitu z zielenią wykazuje uzdrawiające działanie,sprawia,że jesteśmy wyciszeni i skoncentrowani.Idealnie nadaje się do gabinetu lub pracowni.Latem błękit i zieleń wnoszą do wnętrza świeżość,wywołując jednocześnie wrażenie dali i głębi,również w małych pomieszczeniach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
sekretkoloru
Czas publikacji:
środa, 13 maja 2015 19:56

Polecane wpisy

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

  • Ulubione

Kanał informacyjny