sekretkoloru

Praktyczne pomysły i porady,pozwalające na to,by kolor ścian,mebli i dodatków stał się naszym sprzymierzeńcem.Kolor jest kluczowym elementem wystroju wnętrza.Wpływa nie tylko na sposób postrzegania przestrzeni,ale również na relacje między pomieszczeniem a znajdującymi się w nim przedmiotami.

Wpis

poniedziałek, 09 września 2013

Postarzanie

Technika postarzania materiałów daje efekt zużycia przez czas i stwarza w wnętrzu ciepły i przytulny klimat,poczucie obcowania ze starym przyjacielem.Można ją zastosować na tynku,drewnie i innych powierzchniach,które pod wpływem czasu i światła,ciemnieją lub pokrywają się plamami.

Zastosowanie

Technika postarzania opiera się na kombinacji dwóch tonacji barwnych,które wywołują efekt oddziaływania czasu na wybrany materiał,np. drewno,tynk,a nawet plastik.Postarzanie stosuje się także na nowych meblach,jeżeli nie pasują do wnętrza zaaranżowanego w historycznym stylu. Technika ta jest bardzo przydatna ,gdy chcemy ukryć faktyczne zniszczenia materiałów,np spękania,rozwarstwienia i inne uszczerbki.W ten sposób przywrócimy im dawną klasę,ponieważ ubytki staną się częścią ich urody.

Materiały

W zależności od wybranej techniki- farba do gruntowania,farba lateksowa,specjalna bejca,wełna stalowa lub inny materiał do ścierania.

Koszt i czas

Koszt i czas - umiarkowane

Zrób to sam

Oszlifuj powierzchnię z warstw zewnętrznych i nałóż farbę do gruntowania.W celu uzyskania lepszego efektu zużycia materiału możesz przejść od razu do malowania powierzchni farbą lateksową.Po wyschnięciu nałóż drugi kolor,rozsmarowując dobrze kilka razy,zanim wyschnie,aby powstały niedoskonałości faktury.Innym sposobem jest pokrycie opracowanej powierzchni warstwą wosku i malowanie bezpośrednio na nim.Potem możesz nałożyć pędzlem specjalną bejcę,która daje efekt postarzania.Na koniec pociągnij powierzchnię lakierem lub nieżółknącym poliuretanem.

 

 

 

Technikę postarzania stosuje się na powierzchniach drewnianych,metalowych i tynkach.

Aby uzyskać bardziej naturalny efekt tej techniki,wybierzcie kolory ziemi,np,terakotę,brązy i beże,a także odcienie patyny na metalach,takich jak złoto.

 

 

 

 

 

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
sekretkoloru
Czas publikacji:
poniedziałek, 09 września 2013 08:41

Polecane wpisy

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

  • Ulubione

Kanał informacyjny