sekretkoloru

Praktyczne pomysły i porady,pozwalające na to,by kolor ścian,mebli i dodatków stał się naszym sprzymierzeńcem.Kolor jest kluczowym elementem wystroju wnętrza.Wpływa nie tylko na sposób postrzegania przestrzeni,ale również na relacje między pomieszczeniem a znajdującymi się w nim przedmiotami.

Wpis

czwartek, 25 lipca 2013

Kafle i terakota

Rozwój nowoczesnego budownictw spowodował,że możemy wymagać,by podłogi były płaskie i równe.Ręcznie robiona terakota dostępna jest w wielu nasyconych barwach.Odpowiednio nacierana terpentyną i olejem lnianym tworzy ciepłą,połyskliwą i twardą powierzchnię.Każdy kafel jest wyjątkowy,ma inny odcień i strukturę. Jeśli chcecie zastosować terakotę na zewnątrz domu w klimacie zimowym,powinniście upewnić się czy jest odporna na mróz.

Inne ,ręcznie robione kafle barwione są na intensywne kolory,mogą być błyszczące lub matowe.Niektóre zdobione są w sposób tradycyjny,inne mają nowoczesne wzory.Można je stosować osobno,jako ozdobne płytki, lub mocować w wilgotnym cemencie.

Inne tworzywa naturalne,jakie możemy wprowadzić do wnętrza, to ceramika,trzcina,wiklina oraz tkaniny; bawełna,wełna i jedwab.

 

 

 

 

 

 

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
sekretkoloru
Czas publikacji:
czwartek, 25 lipca 2013 07:38

Polecane wpisy

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

  • Ulubione

Kanał informacyjny