sekretkoloru

Praktyczne pomysły i porady,pozwalające na to,by kolor ścian,mebli i dodatków stał się naszym sprzymierzeńcem.Kolor jest kluczowym elementem wystroju wnętrza.Wpływa nie tylko na sposób postrzegania przestrzeni,ale również na relacje między pomieszczeniem a znajdującymi się w nim przedmiotami.

Wpis

czwartek, 09 maja 2013

Imitacja jedwabiu

Jedwab to prawdziwa gwiazda wśród tkanin - zawsze na siebie  uwagę zmysłowym powabem.Odkąd Chińczycy udoskonalili wyrób tego materiału - i próbowali ukryć ten sekret przed resztą świata- subtelny połysk jedwabiu zawsze był pożądany jako element dekoracyjny.

Zastosowanie

Jedwab wyrabiany jest już co najmniej od 5 000 lat.Jego faktura i połysk cenione były w wielu cywilizacjach - chińskiej,egipskiej,gdzie stosowano go przy przygotowaniu mumii,europejskiej i azjatyckiej,w których traktowano go jak luksusowy materiał do wyrobu ubrań i dekoracji.

Od XIII w. konkurencją dla orientalnego jedwabiu stał się jedwab włoski, w Ameryce zaś jego produkcja zaczęła się w XVII w.Ponieważ jedwab stosowany był w celach dekoracyjnych w tak wielu epokach,pasuje do każdego wystroju wnętrz. Aby uniknąć wysokich kosztów związanych z ozdabianiem ścian prawdziwym jedwabiem montowanym na panelach,możemy go sobie po prostu wymalować na ścianach.Surowy jedwab bardzo dobrze przyjmuje kolor,dlatego występuje w wielu barwach,także tych najbardziej wyrazistych. Nie trzeba się ograniczać do kremowych odcieni naturalnego jedwabiu,każdy kolor nawet najbardziej egzotyczny,będzie się nadawał do wykonania jego malowanej imitacji.

Zrób to sam

Najpierw zdecyduj się na kolor jedwabiu.Ponieważ materiał ten wygląda dobrze w każdym kolorze,wybierz jeden z gamy barwnej wnętrza,w którym namalujesz jego imitację.Jeżeli zdecydujesz się na barwę jaskrawą zastanów się nad pomalowaniem tylko jednej ściany lub panelu działowego.Przy kolorach naturalnych efekt nie będzie dominujący i można go wprowadzić na wszystkie ściany.Miękkie i rozmyte tło wykonasz za pomocą gąbki.Jeżeli to możliwe pracuj z drugą osobą.Twój partner powinien nakładać pędzlem lub wałkiem na powierzchnię niewielką ilość rozrzedzonej farby w kolorze ciemniejszym od tła, a ty przeciągaj grzebieniem po wilgotnej farbie długimi,ciągłymi ruchami.Po każdym ruchu czyść grzebień wilgotnym,papierowym ręcznikiem,aby resztki farby nie zepsuły czystości linii,które tworzą iluzję faktury jedwabiu.Poćwicz najpierw na suchej ścianie lub kawałku kartonu,bo błędy trudno jest później skorygować.

Materiały:

Specjalny metalowy albo gumowy grzebie,rozcieńczona farba ,która wolno schnie.

 

 

Malowana imitacja jedwabiu pasuje do wielu pokoi i stylów.Tutaj zastosowanie neutralne,kremowe barwy doskonale harmonizują z marmurowym blatem umywalki.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
sekretkoloru
Czas publikacji:
czwartek, 09 maja 2013 15:53

Polecane wpisy

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

  • Ulubione

Kanał informacyjny