sekretkoloru

Praktyczne pomysły i porady,pozwalające na to,by kolor ścian,mebli i dodatków stał się naszym sprzymierzeńcem.Kolor jest kluczowym elementem wystroju wnętrza.Wpływa nie tylko na sposób postrzegania przestrzeni,ale również na relacje między pomieszczeniem a znajdującymi się w nim przedmiotami.

Wpis

czwartek, 04 kwietnia 2013

Akcenotwanie zieleni

Natura w całej swojej wspaniałości pokazuje na,jak wiele barw harmonizuje z najróżniejszymi odcieniami zieleni.Wybór zależy od indywidualnego gustu i stylu oraz tego,jaki typ wnętrza zamierza się stworzyć.

Wszystkie odcienie zieleni - jasne i ciemne - można łączyć z ciepłymi barwami ziemi,takimi jak brąz,mokka czy imbir,chcąc uzyskać przytulne wnętrze o jesiennym charakterze,z którego emanuje komfort i ciepło.W takich aranżacjach doskonale sprawdzają się wytworne materiały,na przykład skóra,aksamit i futra.

Jaskrawsze odcienie koloru czerwonego,pomarańczowego i terakoty są odpowiednie na słoneczne,przyciągające wzrok akcenty w ciemniejszej palecie,zaś soczyste turkusy,fuksja czy róż peonii zmieniają charakter wnętrza i nadają mu nowatorski wygląd - będą się prezentowały wyjątkowo efektownie w nowoczesnych aranżacjach.

Złamana biel i kolor lawendy łączą się dobrze z jasnymi zieleniami,kreując świeżą,ale spokojną atmosferę.

 

 

 

 

Seledyn i lawenda

Zieleń można wspaniale zaakceptować odcieniami lawendy i koloru fiołkowego.Widzimy na łóżku ręcznie pikowaną kapę o barwie fiołkowo różowej.

 

 

W tym eklektycznie urządzonym pokoju  jest stonowana ,a jednak żywa czerwień plemiennego pióropusza wyraźnie się na tle ściany w kolorze ciemnego tytoniu wyłożonej płycinową boazerią. Czerwień jest powtórzona na dywanie oraz na stoliku wykonanym z bębna.

 

 

 

Niezwykłe połączenie kolorystyczne oliwki i fuksji.To połączenie napełniło bogate, ciemne, jedwabne zasłony energią i cudowną radością.

 

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
sekretkoloru
Czas publikacji:
czwartek, 04 kwietnia 2013 16:48

Polecane wpisy

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

  • Ulubione

Kanał informacyjny