sekretkoloru

Praktyczne pomysły i porady,pozwalające na to,by kolor ścian,mebli i dodatków stał się naszym sprzymierzeńcem.Kolor jest kluczowym elementem wystroju wnętrza.Wpływa nie tylko na sposób postrzegania przestrzeni,ale również na relacje między pomieszczeniem a znajdującymi się w nim przedmiotami.

Wpis

wtorek, 05 marca 2013

Sufity

 

 

Sufity odbijają światło i kierują je do pokoju,dlatego też powinny być pomalowane jasną farbą.Rzadko przywiązujemy wagę do koloru sufitu i zazwyczaj pokrywamy go zwyczajną bielą.Większość dekoratorów wnętrz sugeruje,by sufity malować jaśniejszym odcieniem farby położonej na ścianach. W celi stworzenia iluzji przestrzennej rzeczywiście można położyć na suficie farbę  w odcieniu zbliżonej do bieli lub w kolorze jaśniejszym od koloru ścian,pod warunkiem jednak,że pomieszczenie jest wystarczająco wysokie.W bardzo wysokich wnętrzach można pomalować sufit na kolor ciemniejszy lub zwiększyć jeszcze wrażenie przestrzeni,nakładając farbę o odcieniu kontrastowym - jaśniejszym od ścian.Istnieje jednak wiele wyjątków od tej reguły.

 

 

Kiedy budzimy się i widzimy różowawe lub żółtawe światło odbijające się od sufitu,nasze ciała pobierają energię na cały dzień.Kolorowe sufity mogą również sprawiać radość dzieciom,które wiele czasu spędzają w łóżeczkach, patrząc w górę.

 

 

Starożytni Egipcjanie malowali sufity na jasnoniebiesko, co miało przypominać niebo nad głowami.Takie sufity znakomicie prezentują się w pokojach stylowo umeblowanych, szczególnie jeśli namaluje się na nich chmury.Pomysł ten można również wykorzystać we wnętrzach nowoczesnych,gdyż daje on efekt przestrzeni i światła.Energia płynąca z barwy niebieskiej chłodzi powietrze,które,szczególnie w klimacie gorącym, się wznosi.

 


 

 

Wysoki sufit pomalowany na kolor o intensywnym odcieniu wydaje się jeszcze wyższy.W stylowych wnętrzach ciemny kolor sufitu podkreśla jaśniejszy odcień gzymsów.We współczesnych domach sufity drewniane lub te z kasetonami mogą znakomicie się prezentować w jasnych odcieniach.

 


 

Przy doborze barwy sufitu barwy pamiętajcie jednak,że ważne jest,by wszyscy domownicy byli z danego wyboru zadowoleni. Źle dobrana barwa sufitu może działać jak niewidzialny ciężar na ramionach i powodować bóle głowy.

 

 

 

 

 

 

 


Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
sekretkoloru
Czas publikacji:
wtorek, 05 marca 2013 21:58

Polecane wpisy

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

  • Ulubione

Kanał informacyjny