sekretkoloru

Praktyczne pomysły i porady,pozwalające na to,by kolor ścian,mebli i dodatków stał się naszym sprzymierzeńcem.Kolor jest kluczowym elementem wystroju wnętrza.Wpływa nie tylko na sposób postrzegania przestrzeni,ale również na relacje między pomieszczeniem a znajdującymi się w nim przedmiotami.

Wpis

niedziela, 24 marca 2013

Kolorowe tkaniny

 

Zastosowanie kolorowych tkanin w domu to wspaniały sposób na udekorowanie go,ożywienie,wniesienie do niego radości.Śmiało sięgnij po motywy kwiatowe,paski,kratki,ozdoby robione na drutach lub haftowane.

Tkaniny pozwalają w najszybszy sposób wnieść do wnętrza kolory,wzory i faktury, po prostu stworzyć styl. Hafty,otulające koce,miękkie narzuty i poduchy to wspaniałe narzędzia do dekoracji wnętrz.  

 

 

W tej sypialni dla stworzenia odpowiedniego efektu połączone zostały dopełniające się pomarańcze i niebieskości,obecne w różnych wzorach i fakturach.Pomarańczowa narzuta z moheru jest jak lukier na torcie.   

 

 

 

Różnorodne kolorowe,ręczne robione rzeczy,zawieszone obok siebie są niczym hołd złożony stylowi ekologicznemu.Tworzą kolorowe tableau - wizytówkę obieżyświata. Łącz i dopasowuj kolory z podobnej gamy kolorystycznej,jeśli chcesz osiągnąć spójny efekt.

 

 

Patchworkowe zasłony lub poduszki zazwyczaj cieszą oko.Pogrupuj wzory, np kwiaty, paski,figury geometryczne i dopiero wtedy przygotowuj patchwork lub kieruj się rodzajem tkaniny,np bawełna,len,jedwab.   

 

  

Ptaki i motywy roślinne zwykle dobrze się ze sobą łączą np, gdy w jednych i drugich powtarzają się pewne kolory.   

 

 

 

 Umieść haftowane tkaniny na wierzchu nasyconych kolorów,by każdy sam w sobie stał się interesujący wizualnie.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
sekretkoloru
Czas publikacji:
niedziela, 24 marca 2013 12:23

Polecane wpisy

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

  • Ulubione

Kanał informacyjny